۷۰ درصد دزفول فاقد ابتدایی ترين زیرساخت هاست/۲۰۰ روستا تخلیه شدند | شبکه خبری دز - Dez News Network
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین
پربازدید ها
کد خبر: 86931
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: جمعه ۳ اردیبهشت ۹۵ - ۲۲:۵۱
نماینده دزفول در مجلس عنوان کرد:

۷۰ درصد دزفول فاقد ابتدایی ترین زیرساخت هاست/۲۰۰ روستا تخلیه شدند

نماینده دزفول در مجلس گفت: با نگاه به نقشه دزفول متوجه می شویم که ۷۰ درصد خاک دزفول در مناطقی است که فاقد زیرساخت هایی همچون آب، برق، جاده و حتی مدرسه هستند. به گزارش خبرنگار شبکه خبری دز(دز ان ان)، عباس پاپی زاده عصر امروز جمعه در هجدهمین جشنواره…

papizadeh

نماینده دزفول در مجلس گفت: با نگاه به نقشه دزفول متوجه می شویم که ۷۰ درصد خاک دزفول در مناطقی است که فاقد زیرساخت هایی همچون آب، برق، جاده و حتی مدرسه هستند.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری دز(دز ان ان)، عباس پاپی زاده عصر امروز جمعه در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز خوزستان که با حضور خیران و مسئولان در سالن ایثار دزفول برگزار شد، اظهار کرد: مجمع خیرین مدرسه ساز تاکنون تاثیر بسیار زیادی در کشور داشته به گونه ای که در حوزه های مختلف از جمله حوزه راه نیز با الگوبرداری از مجمع خیران مدرسه ساز مجمعی با عنوان خیرین راه تاسیس شده است، ضمن اینکه مقررشده در بحث گردشگری نیز چنین مجمعی ایجاد شود.

وی عدم وجود زیرساخت کافی را مهمترین معضل مناطق روستایی و محروم دزفول برشمرد و افزود: در برخی مناطق روستایی دزفول حتی ابتدایی ترین امکانات نیز وجود ندارد به گونه ای که نبود مدرسه در برخی از این روستاها کاملا مشهود است.

خالی شدن روستاهای دزفول

نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی به طرح برداشته شدن مدارس کپری در سطح کشور اشاره کرد و گفت: دو سال پیش به وزیر آموزش و پرورش کشور اعلام کردم که در دزفول، مدارسی بسیار وخیم تر از مدارس کپری وجود دارد و حتی برخی نقاط این شهرستان همان مدرسه کپری را نیز ندارند که پس از این پیگیری ها توانستیم چند مدرسه تهیه و در برخی مناطق محروم شهرستان مستقر کنیم.

پاپی زاده بابیان اینکه در حال حاضر برخی روستاهای صعب العبور دزفول خالی از جمعیت شده اند، تصریح کرد: یکی از معضلاتی که اکنون دزفول با آن دست و پنجه نرم می کند بحث مهاجرت است، اگر به نقشه دزفول توجه کنیم متوجه می شویم که ۷۰ درصد خاک دزفول در مناطقی است که فاقد زیرساخت هایی همچون آب، برق، جاده و حتی مدرسه هستند بنابراین هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد که آینده فرزندانش را با زندگی در چنین مناطقی به خطر بیاندازد.

وی ادامه داد: بنابراین این افراد به مهاجرت در کنار شهر روی می آورند که موجب افزایش حاشیه نشینی می شود و نتیجه این حاشیه نشینی نیز مشکلاتی مانند فقر، اعتیاد، بیکاری و حتی بزهکاری است.

لزوم توجه خیران به مناطق محروم

نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدامات خوبی در بحث راه و ایجاد زیرساخت ها در مدت اخیر انجام شده، عنوان کرد: هر چند هنوز هم در بحث مدرسه و فضاهای آموزشی خلأهای زیادی در دزفول وجود دارد و اگر خیران به احداث مدارس حتی دو کلاسه در این مناطق محروم شهرستان روی بیاورند به تمام شهر خدمت کرده اند چرا که اکنون بار جمعیتی که بر دوش دزفول سنگینی می کند ناشی از تخلیه حدود ۲۰۰ روستا است که در گذشته دارای جمعیت بوده اند اما ساکنان این روستاها برای تحصیل فرزندان و به دلیل نبود امکانات ابتدایی خانه و زراعت خود را رها کرده و به مهاجرت روی آورده اند.

پاپی زاده بیان کرد: فاصله شهر دزفول با این روستاهای خود بین ۵۰ تا ۲۰۰ کیلومتر است که در برخی از این روستاها که تا مرز چهارمحال بختیاری کشیده شده اند هیچ گونه امکاناتی وجود ندارد و کاملا خالی از سکنه هستند.

وی لزوم توجه مسئولان و خیران دزفولی به مناطق محروم شهرستان درجهت کاهش درد و رنج این روستائیان را خواستار شد و پیشنهاد داد تا تورهای تفریحی به این مناطق محروم تشکیل شود که با حضور در این روستاها که از فضاهای بکر طبیعی برخوردار هستند بتوان علاوه بر تفریح با مشکلات و کمبودهای آنها نیز آشنا شد و زمینه ای برای رفع مشکلات مردم این مناطق محروم دزفول شود.


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس deznn@yahoo.com برای ما ارسال فرمایید.

مهاجرت که به سود خیلی ها تموم شده

آقای مهندس آیا واقعاً به گمان و نظر شما علت مهاجرت فقدان مدرسه مناسب است ؟ یا زنجیرهای از عوامل مانند خشکسالی ، تخریب مراتع و جنگل ها، اشتغال ، افزایش سطح تحصیلات فرزندان وتمایل زیاد به زندگی شهرنشینی و…. به همین دلیل در بسیاری روستاهای همین بخش ها ی شهیون و سردشت علی رغم وجود برق ، آب ، مخابرات ، جاده و …. ساخت مدارس بسیار مناسب و زیبا همپیایه بهترین مدارس مرکز شهر دزفول سال به سال تعداد دانش آموزان آنها کاهش یافته و به شهر مهاجرت می کنند که این مشکل البته خاص دزفول هم نیست و معضل عمده شهر های کشورمان است

احسنت به نماینده ی عزیز شهرمون.
خداوند یار و یاورتان باشد

بابا مگه دزفول چند روستا داره که ایشان میگه ۲۰۰ روستا خالی از جمعیت شده،واقعاً جای تعجب داره!؟؟!؟،؟’

تحسین بیخودی چه فایده داره،چرا بعضیها برای خود شیرینی الکی چابلوسی میکنند،جناب نماینده مشکلات را همه میدانند،تنها چیزی را که نمیدانند اینه که شما چه کرده اید،دزفول را چند وقت پیش آ ب میبرد ،شما چه کردین، این همه خسارت مالی بر گردن دزفول مانده ،شما چه کردین،بودجه دزفول را دارن به تاراج میبرن تا جایی که الان بودجه ای برای ساخت دوباره ویرانیها را نداریم،شما چه کردین،شرکت اطلاعات ۱۱۸،را ازدزفول گرفتن تا زیر بار اهواز وبا بی احترامی به همشهریان ،شما چه کردین،دز را ادزفول گرفتن ،شما چه کردین،و…….و….و…..،پس لطفا فقط مشکلات را نشان ندهید وآ نان را یادآور ی نکنید که باعث عذاب مردم است،به فکر چاره باشید وبه قولی که دادید عمل کنید.

با نظر همشهری کاملا موافق هستم دمت گرم همشهری .ولی یه چیزی رو یادت رفت بگی که اگه این مهاجرت ها نبودند شانس نمی اوردن

منظور از روستا ها با استان های مجاورهمطالب پیشنهادی
  • سایت تحلیلی خبری دیدنا
  • بروز نت اخبار فناوری اطلاعات
  • دزان ان
  • تیم بسکتبال