رودخانه دز طغیان کرد/ خسارات یادی به تاسیسات شهری و روستاهای پایین دست رودخانه وارد شد | شبکه خبری دز - Dez News Network
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین
پربازدید ها
کد خبر: 85996
تعداد نظرات: ۹ نظر
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۶ فروردین ۹۵ - ۱۱:۱۵

رودخانه دز طغیان کرد/ خسارات یادی به تاسیسات شهری و روستاهای پایین دست رودخانه وارد شد

سر ریز شدن سد دز در شمال خوزستان در رواخر شب گذشته و روز پنجشنبه موجب طغیان رودخانه دز شده است. به گزارش شبکه خبری دز( دز ان ان)، افزایش دبی رودخانه دز از ۲۵۰ متر مکعب بر ثانیه به بیش از۶۰۰۰ متر مکعب بر ثانیه رسیده و باعث شد…

dezto

سر ریز شدن سد دز در شمال خوزستان در رواخر شب گذشته و روز پنجشنبه موجب طغیان رودخانه دز شده است.
به گزارش شبکه خبری دز( دز ان ان)، افزایش دبی رودخانه دز از ۲۵۰ متر مکعب بر ثانیه به بیش از۶۰۰۰ متر مکعب بر ثانیه رسیده و باعث شد که کلیه پارکهای ساحلی دزفول ، تاسیسات شهرداری و خیابان ساحلی نیز به زیر آب برود.
محمدرضا کرمی نژاد به ایرنا گفت:افزایش دبی رودخانه دز موجب زیر آب رفتن بوستان ساحلی علی کله در پایین دست سد تنظیمی شده و امکانات تفریحی و رفاهی این بوستان را تخریب کرده و یا شدت جریان آب آنها را با خود برده است.
وی اظهار کرد:علاوه بر امکانات تفریحی و رفاهی شهرداری دزفول امکانات بخش خصوصی در ساحل رودخانه دز در بوستان علی کله آسیب کلی دیده و بعضا تخریب شده اند.
شهردار دزفول گفت:بوستان های رعنا ، ولی عصر و نیز بخشی از بوستان دولت نیز به زیر آب رفته و امکانات تفریحی و رفاهی آنها آسیب دیده اند.
کرمی نژاد همچنین از خسارت وارده به جاده ساحلی این شهر ناشی از طغیان رودخانه دز خبر داد و گفت:جاده ساحلی بر روی خودروها بسته شده است.
وی خسارت وارده به زیر ساخت های شهری ، امکانات تفریحی و رفاهی و بوستان های ساحلی و نیز پل شناور دزفول ناشی از طغیان رودخانه دز را بسیار سنگین دانست و افزود:با توجه به شدت جریان آب رودخانه امکان بررسی دقیق خسارات در حال حاضر وجود ندارد.
شهردار دزفول افزود:تمام امکانات شهرداری دزفول برای کمک به حادثه دیدگان ناشی از طغیان رودخانه دز و جلوگیری از خسارت بیشتر به تاسیسات شهری بسیج و وارد عمل شده اند.
وی گفت:پیش بینی افزایش دبی رودخانه دز تا ۱۲۰۰ مترمکعب برثانیه شده بود اما دبی این رودخانه تا ۴۵۰۰ مترمکعب برثانیه در حال افزایش است لذا احتمال خسارت بیشتری می رود.
دریاچه سد دز که در سالهای خشکسالی حجم آب آن کاهش یافته بود از نخستین ساعات بامداد روز پنجشنبه سر ریز شده است.
آب از سر ریز شد دز و از ارتفاع ۲۰۳ متری تاج این سد به سمت مناطق پایین دست و شهر دزفول در جریان است.
تعدادی از روستاهای پایین دست رودخانه دز در محاصره سیلاب ناشی از طغیان این رودخانه قرار گرفته اند که در حال تخلیه می باشند.
معاون عمرانی فرمانداری دزفول نیز گفت:هشدار لازم به ساکنان حاشیه رودخانه دز داده شده اما خطر همچنان مناطق پایین دست را تهدید می کند.
عبدالحسین پوررکنی افزود:احتمال وارد شدن خسارت به تاسیسات شهری و مزارع کشاورزی شهرستان دزفول ناشی از طغیان رودخانه دز وجود دارد.
بارندگی شدید در استان لرستان در بالادست سدهای دز و کرخه حجم مخازن این دو سد بزرگ را در شمال خوزستان پر از آب کرده است.


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس deznn@yahoo.com برای ما ارسال فرمایید.

سلام بایستی فکر این روزها رو شهرداری میکرد واسه بحران وسیل

وااااای خدااا شهرم رفت زیر آب😱😱😱😭😭😭

به اعتقاد من که خطای محاسباتی در محاسبات مسوولین سد دز غیرقابل بخشش هست و باید استعفا کنند وقتی یک برنامه ساده اب و هوای موبایل از دوهفته قبل پیش بینی میکنه چطور ممکنه که سد دز پیش بینی نداشته باشه و ابی رو که باید ظرف مدت دو هفته رد میکرد رو یک شبه رد کنه و به سادگی اعلام کنه اشتباه محاسباتی در دبی رودخانه. وقتی کار بزرگی رو به انسانهای کوچک میدی عاقبتش اینه. سد دز اندیمشک و شرکت اقایون در جلسات فرمانداری اندیمشک عاقبتش همینه و بس

همه ی خوار و بار و اجناس دکه های گرونفروش ساحلی و علی کله به زیر آب رفت …. آری دوران ظلم کوتاهه و دوامی نداره … گرونفروشا به گوش باشید … توبه کنید شاید فردا برا شما اتفاق بیوفته…

من از سال شصت تا به امروز همچنین سیلی ندیدم بیچاره از سد چه تجربه سختی را تحمل میکند……… ——–………
آخر به کدامین گناه اینطور باید مجازات شویم
غضب الهی، مشیت الهی

کار از خطای محاسباتی گذشته…
اونایی که باعث شدن سد دز بره واسه اندیمشک و چهار تا دلسوز متخصص نیاد سز کار باید استعفا کنن

آقای رضا حسینی! بارش باران شدید را هم سیاسی می کنید؟! سالها قبل نیز چنین بارشهایی بوده؛ حداقل اینجانب دو مورد آن را به یا دارم؛ اینبار اطلاع رسانی به موقع صورت گرفت؛ ولی اگر افرادی توجه نمی کنند چه باید کرد؟ الحمد لله تلفات جانی نداشتیم. پیش بینی دریچه های اضطراری سد برای چنین روزهایی است؛ اصل حادثه هم چیز جدیدی نیست؛و مسبوق به سابقه است.

موضوع سیلاب عمق فاجعه مدیریتی در سطوح و بخش های مختلف منطقه و حتی کشور و ندیدن شایستگی ها و صلاحیتها در انتخاب مدیران وبی اعتمادی مردم به همین مسئولین را نشان داد .

من هم بانظر اقابهروز کاملا موا فقم …پیامهایی درشبکه ها اجتماعی متشر شده که بارش باران وسیلابهاراسیاسی کرده وبازهم وسیله ایی وبهانه ایی برای تخریب دولت استفاده میکنند …
این بارخیلی خوب اطلاع رسانی وهشدار ها داده شد وتا حدامکان مدیریت شد ..
به هرحال باران نعمت خداییست وگاهی همذباعث تخریب میشود …بازهم جای شکرش باقیست که تلفات جانی به بارنیاورده استمطالب پیشنهادی
  • سایت تحلیلی خبری دیدنا
  • بروز نت اخبار فناوری اطلاعات
  • دزان ان
  • تیم بسکتبال