دزفول شاخص مطلوبی از نظر ساخت فضاهای آموزشی در استان ندارد | شبکه خبری دز - Dez News Network
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین
پربازدید ها
کد خبر: 86900
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: جمعه ۳ اردیبهشت ۹۵ - ۱۴:۳۲
رئیس آموزش و پرورش دزفول:

دزفول شاخص مطلوبی از نظر ساخت فضاهای آموزشی در استان ندارد

رئیس آموزش و پرورش دزفول گفت: با وجود اینکه خیران مدرسه ساز زیادی در دزفول وجود دارد اما تا سال گذشته، دزفول از نظر تعداد و کیفیت فضاهای آموزشی شاخص مطلوبی در سطح استان خوزستان نداشت. به گزارش خبرنگار شبکه خبری دز(دز ان ان)، غلامرضا نصراله پور ظهر امروز جمعه…

nasrolla02

رئیس آموزش و پرورش دزفول گفت: با وجود اینکه خیران مدرسه ساز زیادی در دزفول وجود دارد اما تا سال گذشته، دزفول از نظر تعداد و کیفیت فضاهای آموزشی شاخص مطلوبی در سطح استان خوزستان نداشت.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری دز(دز ان ان)، غلامرضا نصراله پور ظهر امروز جمعه در هجدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز خوزستان که با حضور خیرین و مسئولان شهری، استانی و کشوری در سالن ایثار دزفول برگزار شد، اظهار کرد: در بسیاری از جلسات شنیده شده که عده ای از خیران مدرسه ساز دزفولی خواسته اند که به جای ساخت مدرسه به اقدامات دیگری روی بیاورند و ادعا کرده اند که شهرستان دزفول دیگر نیازی به ساخت فضاهای آموزشی جدید ندارد.

وی افزود: این در حالی است که درسال گذشته دزفول از نظر تعداد و کیفیت فضاهای آموزشی شاخص مطلوبی در سطح استان خوزستان نداشت.

رئیس آموزش و پرورش دزفول در خصوص دلایل عقب ماندگی این شهرستان از ساخت و ساز فضاهای آموزشی گفت: دزفول یکی از قدیمی ترین شهرستان ها محسوب می شود به گونه ای که مطابق با بررسی ها ۱۱۶ مدرسه در این شهرستان از قدمت بالای ۴۵ سال برخوردار هستند.

نصرالله پور دومین عامل را وقوع جنگ تحمیلی دانست و بیان کرد: در جریان جنگ تحمیلی بسیاری از مدارس دزفول تخریب و یا برخی از مدارس نیز در اثر انفجارهای جنگ فرسوده شدند. پس از انقلاب نیز برخی از مدارس به ویژه در مناطق روستایی با بلوک ساخته شدند که این مدارس با گذشت تمام این سال ها هنوز هم فاقد حیاط و دیگر قسمت های مهم هستند.

وی به نقش مؤثر خیران مدرسه ساز در بهبود وضعیت نامناسب فضاهای آموزشی شهرستان اشاره کرد و گفت: در واقع هنوز نیز به کمک های زیاد این خیران نیاز داریم.

رئیس آموزش وپرورش دزفول عنوان کرد: دزفول یکی از مناطقی است که کمترین آمار مدارس را در نوبت ثابت صبح  دارد به گونه ای که در حال حاضر تنها ۶۴ درصد مدارس شهرستان شیفت ثابت صبح هستند و سایر مدارس در دونوبت فعالیت می کنند که این مناسب نیست و نیاز است تا فضاهای آموزشی بیشتری در شهرستان ساخت و احداث شود.

نصراله پور بیان کرد: در سال تحصیلی گذشته آمار دانش آموزان دزفول برعکس سایر شهرستان ها با افزایش دوهزار نفری مواجه شد بنابراین همین عامل و دیگر موارد، لزوم ساخت مدارس جدید و بیشتر را در شهرستان پررنگ می کند.

وی با بیان اینکه خیران مدرسه ساز دزفولی در تمام موارد ازجمله تهیه پوشاک دانش آموزان نیازمند، کمک های آموزشی در زمینه کنکور، مشاوره و پرداخت هزینه های تحصیلی دانش آموزان نیازمند همواره ورود می کنند، آمادگی آموزش وپرورش را در زمینه همکاری با خیران برای انجام اقدامات خیر و نیکوکارانه در تمام زمینه ها اعلام کرد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس deznn@yahoo.com برای ما ارسال فرمایید.

احتمالا سهم دولت در نوسازی و تجهیز مدارس دزفول از نظر شما صفر است یعنی مثل بیمارستان های دزفول که تماماً توسط خیران ساخته شده است پس نقش دولت و سهم دزفول از بودجه های دولتی کجاست دیگه برا ی مردم دزفول کافی نیست که دائم تعریفشان داده قطب خیرین مدرسه ساز و بیمارستان ساز و .. باشندمطالب پیشنهادی
  • سایت تحلیلی خبری دیدنا
  • بروز نت اخبار فناوری اطلاعات
  • دزان ان
  • تیم بسکتبال