خاطرات انقلاب (3)/شهید عبدالرضا بصيري‌فر | شبکه خبری دز - Dez News Network
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین
پربازدید ها
کد خبر: 81266
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۵ بهمن ۹۴ - ۱۱:۵۱

خاطرات انقلاب (۳)/شهید عبدالرضا بصیری‌فر

در ۲۷ دی ماه ۱۳۵۷ که به دلیل حمله نیروهای سرسپرده رژیم پهلوی به مردم انقلابی و غارت اموال و تخریب اماکن عمومی در خوزستان از جمله اندیمشک به چهارشنبه سیاه شهرت یافت ، عبدالرضا در حالی که دانش آموز سیزده ساله ای بود از این صدمات بی بهره نشد.…

در ۲۷ دی ماه ۱۳۵۷ که به دلیل حمله نیروهای سرسپرده رژیم پهلوی به مردم انقلابی و غارت اموال و تخریب اماکن عمومی در خوزستان از جمله اندیمشک به چهارشنبه سیاه شهرت یافت ، عبدالرضا در حالی که دانش آموز سیزده ساله ای بود از این صدمات بی بهره نشد. در آن روز در حالیکه عبدالرضا در خیابان بود ناگهان با یورش نیروهای مزدور پهلوی رو به رو شد و بر 

اثر تیراندازی آنان به سوی مردم انقلابی گلوله ای به پای راستش اصابت کرد و نقش زمین شد. افرادی که درآن محل بودند او را به بیمارستان منتقل کردند . بر اثر شدت جراحت  در بیمارستان بستری شد.

فردا که برای ترخیص او مراجعه کردیم ازسوی شهربانی به مسوولین بیمارستان گفته شده بود که اگرخانواده او قصد ترخیص او را داشتند باید مبلغ گلوله ای را که به پایش اصابت کرده است را پرداخت کنند! با پرداخت مبلغ تعیین شده یعنی پنج هزار ریال او را از بیمارستان تحویل گرفتیم درحالی که زخمی یادگاری از حمله وحشیانه سرسپردگان طاغوت را با خود به همراه داشت . 

شهید عبدالرضا بصیری‌فر پس از عملیات والفجر ۸ به همراه برادرش منصور و تعدادی از رزمندگان گردان بلال لشکر ۷ ولیعصر ( عج ) بر اثر بمباران هوایی دشمن به درجه رفیع شهادت نایل آمد .

مزار شهید عبدالرضا بصیری‌فر و برادرش در گلزار شهیدآباد دزفول زیارتگاه مردم مومن و شهید پرور است.

راوی : پدر شهیدان

از وبلاگ حبیب حبیب‌پور


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس deznn@yahoo.com برای ما ارسال فرمایید.

No comments yet.


مطالب پیشنهادی
  • تیم بسکتبال
  • سایت تحلیلی خبری دیدنا
  • دزان ان
  • بروز نت اخبار فناوری اطلاعات