تیغ سانسور سیمای خوزستان اینبار بر سر رزمندگان دزفول | شبکه خبری دز - Dez News Network
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین
پربازدید ها
کد خبر: 71889
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ مهر ۹۴ - ۱۶:۴۲

تیغ سانسور سیمای خوزستان اینبار بر سر رزمندگان دزفول

به گزارش شبکه خبری دز (دز ان ان) بنقل ازپایگاه خبری انصارحزب الله دزفول:عصر دوشنبه (۶ مهرماه) و خسته از یک روز کاری، سیمای خوزستان در حال پخش برنامه ایی ویژه دفاع مقدس بود؛ این برنامه گوشه ایی از تاریخ دفاع مقدس در منطقه کرخه را روایت می کرد. این…

ANSAR-1-85x100

به گزارش شبکه خبری دز (دز ان ان) بنقل ازپایگاه خبری انصارحزب الله دزفول:عصر دوشنبه (۶ مهرماه) و خسته از یک روز کاری، سیمای خوزستان در حال پخش برنامه ایی ویژه دفاع مقدس بود؛ این برنامه گوشه ایی از تاریخ دفاع مقدس در منطقه کرخه را روایت می کرد. این برنامه تحت عنوان «حماسه پل کرخه» نام گرفته بود.
این مستند که به مقاومت مردم در دفاع از مرز و مقابله با هجوم رژیم بعث پرداخته بود به روزهای آغازین جنگ اشاره کرده و بسیار آشکارا نقش نیروهای رزمنده دزفول را در منطقه کرخه سانسور نمود و فقط اشاره به رزمندگان شهر همسایه نمود.
این درحالی است که نمی شود از محور جبهه شمالی سخنی به میان آورد و نام بچه های دزفول را نگفت. مگر می شود نام غلامعلی رشید مسئول اطلاعات و عملیات سپاه در روزهای آغازین جنگ را نادیده گرفت، مگر می شود از محور کرخه گفت و از رشید الماسی و سردار سوداگر ،یدال و سیف الله صبور سخنی نگفت. مگر می شود از کرخه گفت و از خضریان و کوسه چی و سپاه دزفول عبور کرد!! جبهه صالح مشطط نام حاج عظیم محمدی را به همراه دارد.
آقایان سیمای خوزستان!شاید شما به خاطر نداشته باشید و اطلاعاتتان ناقص باشد اما بروید تحقیق کنید که از سال ۵۸ تا ۶۰ از پاسگاه دهلران تا پاسگاه بستان تحت واحد اطلاعات سپاه دزفول فعالیت می کردند تحت عنوان «اطلاعات صحرا». مگر می شود از شناسایی ها گفت و نام حاجی صولتی را نادیده گرفت.
همانطور که نمی شود از جنگ نوشت و از توکل قلاوند و حسن درویش و رزمندگان شوش و اندیمشک را ندید.
این جفای آشکار به دلاوران دیارم است!مردم شهرهای اندیمشک و شوش و دزفول در حماسه روزهای آغازین جنگ تحمیلی را یقیناً نمی شود نادیده گرفت،نمی شود شهری را از آن دوران طلایی خط زد! وقایع دفاع مقدس را باید درست و همراه با حقیقت و کامل به تصویر کشید.
این درحالی است که هنوز زمان زیادی از دفاع مقدس نگذاشته و همان رزمندگان و فرماندهان آنان حضور دارند. این تحریف تاریخ از سیمای خوزستان بعید و عجیب بود. مگر می شود به روزهای آغازین جنگ در محور کرخه اشاره کرد و نامی از مردم دزفول نکرد؟! ای کاش کارگردان و تهیه کننده این مستند به خود زحمت کوتاهی می دادند و به اسناد تاریخی جنگ که الحمدالله در اینترنت نیز موجود است سری و نگاهی می انداختند.
مسئولان سیمای خوزستان را سفارش می کنیم تاریخ دفاع مقدس را از فرماندهان ارشد جنگ سئوال نمایند و اگر برایشان زحمتی دارد بگویند تا کتب تاریخی و مستند دفاع مقدس را برای این عزیزان بفرستیم تا از سیمای خوزستان اینگونه دفاع مقدس تحریف و تلاشهای مردمی نادیده گرفته نشود.
خدمت دوستان سیمای خوزستان باید عرض کنیم که در کتب  و اسناد دفاع مقدس، دزفول بعنوان عقبه جبهه کرخه عنوان شده است و در بین فرماندهان نام دار جنگ این مناطق به عنوان جبهه دزفول شهره داشت. نمی شود تاریخ را با حس ناسیونالیستی و یا خوشامد عده ای تحریف و سلیقگی نمایش داد و هر جا را عشق نبود حذف نماییم.
سپاه دزفول در روزهای آغازین جنگ سپاه محوری بود و شهرهای اندیمشک و شوش زیر مجموعه سپاه دزفول بودند. فرمانده محورها فرزندان دزفول بودند، آن وقت چگونه است که در این مستند حتی اشاره ای به نام دزفول در آن مقطع حساس نمی شود. بروید تاریخ و اسناد را ببینید که فرماندهان شناسایی و گشتهای مرزی سال ۱۳۵۹ چه کسانی بودند؟! فرماندهان محورهای شمالی جبهه های جنوب چه کسانی بودند؟!جفا چرا؟
برنامه ای که از رسانه ملی پخش می شود باید مستند باشد،کرخه از قبل از جنگ تحت نظر نیروهای رزمندگان بوده است، در این مستند روایتی شبیه قضیه شهید دریاقلی در آبادان که هجوم نیروهای عراقی را به قوای نظامی اطلاع می دهد برای یکی از شهدای شهرهای همسایه روایت می کنند که تاکنون در هیچ جایی نقل و ثبت نشده است و در خاطر هیچ یک از فرماندهان دفاع مقدس نیامده است!
«جنگ را درشت ننویسید، درست بنویسید» اگر می خواهیم از دفاع مقدس بگوییم باید درست و دقیق و مستند بگوییم؛ تاریخ دفاع مقدس مرز جغرافیایی نیست که بخواهیم روی آن بحث سیاسی کنیم ، کلام تاریخ ،کلام مستند گویی است.
هرچند این هجمه های به تاریخ دفاع مقدس دزفول همه اش مقصر غریب ها نیستند بلکه باید گفت که به دلیل سستی های مسئولان داخلی شهرمان نیز هست،باید بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس دزفول در این خصوص وارد میدان شود ،باید فرماندهان ارشد دوران دفاع مقدس در این خصوص وارد گود شوند و تاریخ نگاری کنند.
اینگونه که پیش می رود احتمالاً تا چندسال دیگر نامی از رزمندگان دزفول در دفاع مقدس برای آیندگان نخواهد ماند. فراموش کردند که شاکله تشکیل لشکر ۷ ولی عصر از ابتدا تا پایان جنگ بچه های دزفول بودند و در روزهای اوائل دهه ۶۰لشکر را به نام لشکر دزفول در بین رزمندگان می شناختند، فراموش خواهد شد که محور کرخه ،صالح مشطط، جبهه شهدا ،شوش ففکه تحت فرماندهی فرزندان دزفول بوده است، فراموش خواهد شد که پادگان کرخه تحت سیطره سپاه دزفول بود.
امید است مسئولان صداوسیمای خوزستان در این خصوص جبران نمود و دقت بیشترین در روایت اینگونه وقایع داشته باشند.
* لازم به ذکر است مسئولان هیئت رزمندگان دزفول مراتب اعتراض خود را مسئولان سیمای خوزستان ابلاغ نموده اند


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس deznn@yahoo.com برای ما ارسال فرمایید.

چقدر اعصاب خوردکن هستند برنامه هایی که در باره جنگ می سازند
من که یه بچه بودم تو جنگ میدونم جنگ کجا و چی بوده اما بقیه کشور فقط فکر میکنن جنگ تو شهر همسایه و خرمشهر بوده …..

یعنی اگه این طوره پس یعنی جنگ همش تو دزفول بوده اصلا آبادان و سوسنگرد و خرمشهرو هویزه و….وجود نداشتن و فقط دزفول بود یه کم منطقانه حرف بزنیم

سلام،نوشتن و گفتن از رشادت هتی یک شهر نفی مقاومت شهر دیگر نمی شود.در این مستند نقش مردم اندیمشک بازگو شده و این بازگویی براساس وقاعیت بودهعضمن این که بدیهی است متولیان عزیز دزفول به این واقعه می توانند از زاویه دیگر نگاه کنند…بهتر است ‌”چشم ها را بشوییم”.

کی به اسم جبهه دزفول نامیده شده اونم خودتون این اسم روش گذاشتین
اتفاقا تا حالا هرچی برنامه بوده درباره جنگ به اسم دزفول تموم شده
که اونم به خاطر نفوذ دزفولیها تو صدا و سیما بوده

کاش نسبت به بقیه مسایل معیشتی و مشکلات مردم دزفول هم اینقدر حساس بودید

احتمالاً این نظر را نمی گذارید . اما همانطور که شما نویسنده این مطلب . شهیدان تیپ ۲ زرهی دزفول و ارتش را نام نمی برید و جانفشانیهای آنان را در زمانی که هنوز واحد سپاه شکل نگرفته بود ندیده می گیرید. وهمه چیز را میخواهید به نام سپاه تمام کنید .انگار نه انگار که این مملکت ارتشی داشته . بعید نیست که صدا وسیمای استان هم یک گوشه چشمی به این حقایق داشته باشد که نامی نمی برد. شما که با حس ناسینالیستی بیشتری به این مسئله پرداخته اید .مطالب پیشنهادی
  • دزان ان
  • بروز نت اخبار فناوری اطلاعات
  • تیم بسکتبال
  • سایت تحلیلی خبری دیدنا