تلف شدن ۶۱۱ دام سنگین و سبک در سیلاب دزفول | شبکه خبری دز - Dez News Network
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین
پربازدید ها
کد خبر: 86979
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: شنبه ۴ اردیبهشت ۹۵ - ۱۱:۲۰
رئیس اداره دامپزشکی دزفول خبر داد:

تلف شدن ۶۱۱ دام سنگین و سبک در سیلاب دزفول

رئیس اداره دامپزشکی دزفول گفت: طبق بررسی های جهاد کشاورزی۶۱۱ دام سنگین و سبک در روستاهای حاشیه رود دز بر اثر سیلاب تلف شده اند. محسن ورجاوند در گفتگو با خبرنگار شبکه خبری دز(دز ان ان) اظهار کرد: در اثر سیلابی که در شهرستان دزفول رخ داد تعداد زیادی دام سنگین…

varjavand

رئیس اداره دامپزشکی دزفول گفت: طبق بررسی های جهاد کشاورزی۶۱۱ دام سنگین و سبک در روستاهای حاشیه رود دز بر اثر سیلاب تلف شده اند.

محسن ورجاوند در گفتگو با خبرنگار شبکه خبری دز(دز ان ان) اظهار کرد: در اثر سیلابی که در شهرستان دزفول رخ داد تعداد زیادی دام سنگین و سبک تلف شد که آمار تلف شدگان تاکنون تکمیل نشده است چرا که بررسی تعداد دام های چند روستای این شهرستان باقیمانده است.

وی افزود: اما مطابق با بررسی های جهادکشاورزی مشخص شده که تاکنون ۶۰۰ دام سنگین مانند گاو و گاومیش، ۱۱ دام سبک مانند گوسفند و بز و ۲۱ اسب در روستاهای حاشیه رود دز تلف شده اند.

رئیس اداره دامپزشکی دزفول همچنین از مهار بیماری تب برفکی در دام های شهرستان خبر داد و گفت: در حال حاضر دیگر تلفات دام سنگین و سبک بر اثر تب برفکی نداریم چرا که با انجام صد هزار واکسیناسیون در دام های مناطق مختلفی از جمله سردشت، شهیون و احمد فداله توانستیم این بیماری را به طور کامل در دزفول مهار کنیم.

ورجاوند تصریح کرد: در حال حاضر نیز تمام اقدامات واکسیناسیونی  که در سطح شهرستان در بین دام ها در حال اجرا است برای پیشگیری بین دام هایی است که گرفتار این بیماری نشده اند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس deznn@yahoo.com برای ما ارسال فرمایید.

No comments yet.


مطالب پیشنهادی
  • بروز نت اخبار فناوری اطلاعات
  • تیم بسکتبال
  • دزان ان
  • سایت تحلیلی خبری دیدنا