امضاء تفاهم‌نامه همکاری شهر سبز پایدار بین شهرداری دزفول و ارفورت آلمان | شبکه خبری دز - Dez News Network
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین
پربازدید ها
کد خبر: 86723
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۹۵ - ۲۱:۰۱
شهردار دزفول خبر داد:

امضاء تفاهم‌نامه همکاری شهر سبز پایدار بین شهرداری دزفول و ارفورت آلمان

به گزارش شبکه خبری دز ( دز ان ان) “محمد رضا کرمی نژاد” در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: تفاهم نامه همکاری مشترک بین مسئولان شهرداری ارفورت آلمان و شهرداری دزفول به امضا رسید. وی در خصوص این تفاهمنامه افزود: به منظور توسعه محیط زیست کشور و ارتقای سطح…

index

به گزارش شبکه خبری دز ( دز ان ان) “محمد رضا کرمی نژاد” در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: تفاهم نامه همکاری مشترک بین مسئولان شهرداری ارفورت آلمان و شهرداری دزفول به امضا رسید.

وی در خصوص این تفاهمنامه افزود: به منظور توسعه محیط زیست کشور و ارتقای سطح همکاری های زیست محیطی و ایجاد شهر سبز پایدار و بهره گیری بهینه از امکانات موجود در جهت تحقق اهداف مشترک، این تفاهم نامه بین شهرداری دزفول (ایران) و مدیرعامل شرکت انرژی و بازیافت پسماند و آبرسانی ارفورت (Erfurt) آلمان منعقد شد و در آینده ای نزدیک اجرایی خواهد شد.

شهردار دزفول ، آمادگی و تبادل اطلاعات علمی و پژوهشی بین دو مجموعه در راستای رسیدن به اهداف شهر سبز پایدار و ایجاد زمینه مناسب جهت ساخت کارخانه بازیافت نخاله های ساختمانی و زباله را از مهمترین مفاد این تفاهم نامه برشمرد و تصریح کرد: همکاری در زمینه سرمایه گذاری مشترک تولید انرژی های پاک، نیروگاه های خورشیدی و سیکل ترکیبی همکاری در خصوص چگونگی به حداقل رساندن اثرات سوء زیست محیطی ناشی از امور مرتبط با مدیریت شهری نظیر آلودگی خاک، هوا و مدیریت پسماندها، حمل و نقل و همکاری در زمینه آموزش های عمومی و اجرای دوره ها و کارگاه های تخصصی و کاربردی از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

کرمی نژاد در ادامه ایجاد دبیرخانه یا درگاهی جهت تبادل آسان تر اطلاعات و تجربیات و همکاری و انتقال تکنولوژی و تجربیات در زمینه بهبود تصفیه فاضلاب شهری را نیز از دیگر  بندهای متن های این تفاهم نامه برشمرد.

او در خصوص مراودات فرهنگی و خواهر خواندگی با یکی از شهرهای آلمان گفت: طرفین این تفاهم نامه در راستای انتخاب شهری متناسب با ظرفبت ها، نیازها و مشترکات دزفول برای ایجاد خواهرخواندگی و تسهیلات رفت و آمد به آلمان آمادگی خود را بیان کردند، ضمن اینکه خانه ایران در وایمار به مدیریت ” پیروزان محبوب”در راستای رسیدن به این یادداشت تفاهم و اهداف مزبور اقدامات و هماهنگی لازم با شهرداری ارفورت انجام می دهد. وی ابراز امیدواری کرد: ارتباط و تعمیق روابط فرهنگی ، اقتصادی میان دزفول و دیگر شهرهای جهان باعث ارتقاء سطح علمی، آموزشی کارمندان و مدیران شهری و همچنین توسعه و بهره وری اقتصادی خواهد شد. یکشنبه گذشته هیاتی فرهنگی و اقتصادی از استان دورینگن آلمان برای همکاریهای دوجانبه با شهرهای همدان ، دزفول و شیراز وارد دزفول وارد ایران شدند.

عکس: علی معظم فر

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس deznn@yahoo.com برای ما ارسال فرمایید.

امیدواریم برای مردمان شهرستان دزفول بسیار مفید باشد

شهردار نمیتوانست کت بپوشد؟ مانند بقیه، رسمی و مرتب؟مطالب پیشنهادی
  • دزان ان
  • تیم بسکتبال
  • بروز نت اخبار فناوری اطلاعات
  • سایت تحلیلی خبری دیدنا