از بودجه عظیم دولت گذشته چقدر نصیب دزفول شده است؟! (قسمت اول) | شبکه خبری دز - Dez News Network
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین
پربازدید ها
کد خبر: 83703
تعداد نظرات: ۳۴ نظر
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ اسفند ۹۴ - ۱۳:۳۸
سوالاتی از نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی

از بودجه عظیم دولت گذشته چقدر نصیب دزفول شده است؟! (قسمت اول)

جناب آقای مهندس پاپی زاده سهم دزفول ازحدود ۵ هزار میلیارد تومان توسعه کشاورزی خوزستان چقدر می توانست باشد و الان چقدر است!؟ مسبب این ضعف بزرگ وخطای نابخشودنی کیست ؟ قانونگذار یا مجری ؟

azimimo1

جناب آقای مهندس پاپی زاده – نماینده محترم مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی
بنده به احترام رای و نظر مردم بلافاصله پس از اعلام رسمی نتیجه انتخابات از طریق پیامک پیروزی شما را تبریک و اکنون نیز صرفا بدلیل محترم شمردن آرا و نظرات و اعتماد مردم مجددا به شما تبریک میگویم .
اما بعلت شرایط خاص فعلی و ترسیم وضعیت موجود شهرستان و روشن کردن ذهن مردم بخصوص جمعیتی که بهر دلیلی به شما اعتماد و رای دادند ناگزیر به بیان برخی از واقعیت ها و حقایقی هستیم که همه مردم شهرستان اعم از موافق و مخالف شما با آن دست به گریبانند .
جناب آقای مهندس پاپی زاده ، قبل از پرداختن و طرح موضوع لازم است به این نکته اشاره کنم  اینجانب پس از انتخابات دور قبل مجلس شورای اسلامی  (خرداد سال ۹۰) طی مطلبی در روزنامه  نور خوزستان اهم وظایف نمایندگان مجلس  مطابق نص صریح اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بویژه در زمینه قانونگذاری و نظارت بر عملکرد سایر قوا را بیان و اموری که مربوط به وظایف نمایندگان ملت درمجلس نیست مثل ساخت راه، بیمارستان، مدرسه، عمران شهری، روستایی و غیره که متولی و مسئول دارتد و وظیفه دولت هستند و همه از وزیر گرفته تا استاندار، فرماندار، شهردار، ادارات مربوطه، دهیار، شوراهای اسلامی شهر و روستا مدعیند با پیگیری و پیشنهاد آنها عملیاتی و اجرا شده است زیرا انتصاب اینگونه امور به هرمقامی در شهرستان بسیار ساده وخیلی به مدرک وسند نیز نیاز ندارد، فاصله و نمایندگان مجلس به جای صرف وقت و تبلیغ اینگونه مسائل به رفع مشکلات، نابسامانیها، تبعیضات و گره های جدی واساسی اقشار مختلف جامعه که تنها با اصلاح و تصویب قوانین لازم و موثر قابل حل و برای کل کشور مفید است متمرکز و همچنین نظارت بر عملکرد دستگاههای مختلف بمنظور جلوگیری از تخلف وسوء استفاده و تذکر و سئوال از بالاترین مقامهای اجرایی کشورکه با ضعف و یا بی کفایتی در انجام وظیفه و خدمت به مردم قصور و کوتاهی دارند بعنوان مهمترین وظایف وکالت مردم در مجلس شورای اسلامی و آثار و نتایج مثبت و ارزشمند این رویه و سیاست یادآور و توضیحات کافی ارائه گردید .
اگر خاطر شریفتان باشد در همان بدو شروع بکار جنابعالی بعنوان نماینده مجلس درجلسه ای که در فرمانداری دزفول حضور داشتید، چگونگی بودجه نویسی و توزیع اعتبارات عمرانی را از بنده سئوال می نمودید یک نسخه از این مطلب را که در روزنامه نورخوزستان آمده بود خدمتتان دادم تا مطالعه فرمایید . همین مطالب و شرح وظایف نمایندگان و وکلای مردم را در بهمن ماه امسال (یک هفته قبل از رای گیری ) درسایت دزان ان و روناش چاپ و منتشر شد تا مردم بهتر تصمیم بگیرند زیرا عدم توجه به وظایف اصلی و اساسی، مطالبات و حقوق ملت، خسارت و عقب ماندگی شدیدی در جامعه بوجود خواهد آورد که جبران آن به سادگی امکان پذیر نخواهد بود . نمونه هایی از این موارد :
جناب آقای مهندس پاپی زاده شما عضو موثر و سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی هستید لابد میدانید دولت در اجرای دستور مقام معظم رهبری  ( طرح توسعه کشاورزی خوزستان ) که از سال ۷۵ در سفر معظم له به استان  مطرح شد ۵/۱ میلیارد دلار معادل بیش از۵ هزار میلیارد تومان ( لطفا عدد را دقت کنید ) از محل صندوق توسعه ملی تخصیص و در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار داده که هم اکنون مطابق قانون یا آیین نامه یا دستورالعملی که ابلاغ گردیده فقط در قالب اجرای پروژه هایی چون تسطیح و یکپارچه سازی اراضی، زهکش روباز و زیرزمینی، کانالهای فرعی درجه ۳ آنهم به اختصاص و با قید اراضی زیر شبکه های آبیاری در استان  بصورت پرداخت صددرصد توسط دولت درحال اجراست ( فعایتهایی که قبلا توسط خود کشاورزان با دریافت تسهیلات بانکی انجام میشد )
از این پروژه و اعتبارکلان ملی تنها چیزی که  مطابق قانون و دستورالعمل ابلاغی بخش کشاورزی شهرستان دزفول را شامل میشود اجرای کانالهای فرعی درجه ۳ است !  این در حالیست که اولا  بخشهای عمده ای از بزرگترین و گسترده ترین شبکه آبیاری کشور در شمال استان خوزستان با قدمت و سابقه بیش ازسال ۱۳۴۵ سال که نقش بسیار مهم و بی بدیلی در احیا و توسعه بخش کشاورزی شمال استان و امنیت غذایی و معیشت و اقتصاد استان و کشور داشته و دارد، اکنون در معرض تخریب کامل قرار دارد ؟
کسی از مجریان طرح توسعه کشاورزی استان سوال نموده است، چرا نباید بازسازی شبکه آبیاری و زهکشی دز مشمول این طرح گردد!؟
مشخص نیست اگر حتی یکی از همین کانالهای اصلی که آب حدود ۲۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغات زیر پوشش را تامین میکند تخریب و از بین برود کانالهای درجه ۳ به چه کار می آید  ؟
بتون ریزی کانالهای فرعی (درجه ۳ ) نقش اساسی در بهبود مصرف آب و سهولت در آبیاری را دارد و انجام آن کاملا لازم و ضروری است اما اغلب کشاورزان و باغداران زحمتکش و گرانقدر دزفول میدانند در سالهای گذشته و قبل از اجرای این طرح خود کشاورزان از طریق دریافت تسهیلات بانکی شخصا کانالهای فرعی، تسطیح اراضی را بنحو صحیح تری انجام میدادند! علاوه براین نکات مهمی هم به لحاظ فنی، اجرایی و نگهداری بدلیل عدم مشارکت وجود دارد که فعلا جای طرح آن نیست!
دوما بیش از ۵۰۰۰ هزار هکتار از بهترین اراضی کشاورزی شهرستان دزفول در منطقه عجریب دزفول (بخش چغامیش) قراردارند که از طریق سد عجریب آبیاری میشوند . در این اراضی حتی یک مترکانال اصلی و کانال فرعی وجود ندارد!  کدام قانون و قانونگذار و عقل سلیم می تواند فقط بدلیل اینکه اراضی مذکور زیرشبکه آبیاری قرار ندارند  از شمول این طرح و این همه سرمایه دولتی خارج نموده و کشاورزان زحمتکش این منطقه که از محرومین و کم توقع ترین جامعه هستند و با چنگ و دندان و پرداخت هزینه های سنگین و تحمل مشقت به کشاورزی خود ادامه میدهند از این فرصت وخدمتی که مقام معظم رهبری به مردم خوزستان عطا فرموده محروم نماید!
سوما اینکه در غرب دزفول ( منطقه زاویه ها) بیش از ۳۰۰۰ هکتار زمین بسیار حاصلخیز و مرغوب با بهترین محصولات صیفی و باغی وجود دارد که از طریق انهار سنتی آبیاری میشوند ، متاسفانه در این اراضی نیز حتی یک مترکانال اصلی یا فرعی بتونی وجود ندارد و به همین علت در ایام خشکسالی باغات مرکبات منطقه خسارت و آسیب جدی دیده و یا خواهند دید ! باوجودیکه  مطالعات تامین آب اراضی این منطقه توسط مشاور سازمان آب وبرق خوزستان انجام و طرح و نقشه های اجرایی آن در سالهای قبل آماده شده این اراضی هم بدلیل ابلاغ همین قانون یا دستورالعمل غلط از اعتبارات طرح توسعه کشاورزی استان خارج و محروم شده اند !
چهارما قریب ۲۰۰۰ هکتار از اراضی بخش بسیار محروم شهیون دزفول در مجاورت ۲ میلیارد متر مکعب آب دریاچه دز، تشنه و دیم است و مطالعه و مجوز تامین آب آنها در سالهای قبل توسط مسئولین شهرستان دزفول انجام شده اما این اراضی و منطقه فوق العاده محروم از قبل تصمیم و اجرای ناقص و غیر مسئولانه طرح بی بهره بوده و باید در انتظار فرصت دیگری باشند که هیچوقت فراهم نخواهد شد !
جناب آقای مهندس پاپی زاده بنده حدود یکسال پیش تلفنی در خصوص اجرای ناقص طرح توسعه کشاورزی خوزستان و وضعیت اراضی مناطق مذکور و محروم شدن کشاورزان و مردم شهرستان دزفول با جنابعالی صحبت کردم و شما با کمال تعجب فرمودید قانون تعیین کرده که فقط اراضی زیر شبکه مشمول  طرح شوند! این قانون را چه کسانی نوشته یا تصویب نموده اند ؟ مجلس یا دولت؟ کدام؟
اگر مجلس بوده که جنابعالی عضو موثرکمیسیون کشاورزی و مجلس بوده اید! اگر دولت یا وزارت جهاد کشاورزی بوده است که با تصمیم وسیاست اشتباه و غلط اجازه نداده اینگونه اراضی که زیر شبکه قرار ندارند از این فرصت و منابع مالی عظیم ملی که با تاکید و توصیه و تذکر و فشار و حتی نهیب رهبر معظم بدلیل تاخیر تعلل در اجرای طرح به بخش کشاورزی خوزستان اعطا شده محروم شوند نقش جنابعالی در اصلاح قانون یا آیین نامه و سیاست مجریان طرح جه بوده است ؟
جناب آقای مهندس پاپی زاده میدانید که اگر ۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی دزفول که ذکر شد و اتفاقا در محرومترین مناطق شهرستان دزفول قرار دارند با کمی همت و تلاش و با اصلاح قانون و یا تذکر شما مشمول استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی و دستور مقام معظم رهبری میشد چه تحول عظیم و بی سابقه ای در اشتغال، تولید، صرفه جویی در مصرف آب و رفع مشقت و محرومیت از کشاورزان مناطق مختلف دزفول اتفاق می افتاد ؟
چقدر سرمایه و اعتبار دولتی وشرکت و پیمانکار وارد منطقه و چقدر شغل برای چندین سال ایجاد و چه تعداد کارشناس و جوان تحصیلکرده مشغول کار میشدند!؟ که متاسفانه تا اینجای کار این فرصت از دست رفته و مردم رنجدیده از این نعمت بزرگ و محبت حضرت آقا به استان خوزستان محروم شده اند!
جناب آقای مهندس پاپی زاده سهم دزفول ازحدود ۵ هزار میلیارد تومان توسعه کشاورزی خوزستان چقدر می توانست باشد و الان چقدر است!؟ مسبب این ضعف بزرگ وخطای نابخشودنی کیست ؟ قانونگذار یا مجری ؟
اما مطلب و نکته دیگر : در کنار ۲ شرکت بزرگ کشت و صنعت دزفول که حدود ۱۰ هزار هکتار از بهترین اراضی کشاورزی شهرستان را در تملک دارند و احتمالا در زمان نمایندگی جنابعالی به بخش خصوصی واگذار شده اند صدها جوان تحصیلکرده، بسیجی و مومن با بیکاری، فقر و احیانا اعتیاد زندگی میکنند  ( شهرهای صفی آباد ، امام ، میانرود) که روزگاری در این شرکتها هزاران نفر از همین افراد بومی مشغول بکار بوده اند. آیا کسی ظرفیت توسعه و ایجاد اشتغال در این شرکتها را بررسی و به مدیران و مسئولین آنها تذکر داده است!؟
حدود  ۳۰۰ هکتاراز اراضی آزاد شده مسیر شهرک المهدی جهت احداث گلخانه و تولید محصولات گلخانه ای در یکی دوسال اخیر با همه امکانات زیربنایی به تعدادی از متقاضیان واگذار شده اما از سرمایه گذاری و اشتغال و تولید خبری نیست !؟ آیا کسی تاکنون بفکر حل مشکل و رفع موانع ویا احتمالا جلوگیری از زمین خواری بوده است ؟

ابراهیم عظیمی مقدم


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس deznn@yahoo.com برای ما ارسال فرمایید.

احسنت عالی بود

چه باید کرد آیا این واقعیتها مورد توجه قرار خواهد گرفت باید مطالباتمان را طلب کرد باید از مسولان خواست تا جواب دهند …. تا وقتی که سردرگریبان داریم و بی خیال همه چیزمان هستیم درد مان درمان ندارد

احسنت عالی بود
حیف مردم منطقه محروم از آگاهی و گرسنه
و متاسفانه قوم گرا
با ظواهر و کار گذرا که مسکن باشد می بنند
از دانش آموزانم سوال می کنم چرا رای دادید
جواب میده چون در مجلس فاتحه خونی و یا عروسی ما شرکت کرده و یا برایمان آسفالت کرده و غیره
اما کار اساسی ایجاد اشتغال و امنیت و کار فرهنگی صفر
از ماست که بر ماست از ضعف فرهنگی ما منطقه دارد نابود می شود و …..

مشخصه که متنت همش غرض ورزیه…. یادت رفته شش سال اول دولت آقای احمدی نژاد کی نماینده بوده..

کارشناس کشاورزی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|

متاسفانه هیچ نهادی به فکر راه اندازی شهرک گلخانه ای نیست مدیریت در سطح زیر صفر است حتی قادر نیستند به این پروژه عظیم آبرسانی کنند جای بسی تاسف است متقاضیان لحظه شماری میکنند تا طرح خود را راه اندازی کنند ولی معلوم نیست چه دستهای پشت پرده ای وجود دارد که اجازه نمیدهد. شهرهای همجوار ما به راحتی اعتبار گرفتند ودر حال تکمیل می باشند. گناه ما این است که در دزفول ماندیم تا اینطور شاهد بی عدالتی باشیم
ای کاش همون موقع زیر موشکها میمردم و این شرایط را نمیدیدم
واقع برای متولی شهرک گلخانه ای باید تاسف خورد

با سلام :
جناب آقای عظیمی مقدم با تشکر از اطلاعات و آگاه سازی شما و بعضی دیگر از مسولان شهر دزفول که این روزها واقعیت ها را باز گو می کنند و در مورد اوضاع اقتصادی و وضعیت کسب بودجه در چهار سال گذشته سخن می گویند باید بگویم که متاسفانه کمی دیر این آگاه سازی ها را از عملکرد نماینده فعلی می گوءید واکنون ما مانده ایم وچهار سال آینده که معلوم نیست درپایان آن دزفول چه وضعی خواهد داشت . با تمام احترامی که به رای دهندگان به آقای پاپی دارم شاید اگر این آگاه سازی ها قبل از انتخابات صورت می گرفت شاید خیلی از ایشان تصمیم صحیح تری می گرفتند بلاخص روستاها و شهرهای اقماری دزفول که از قدیم الایام با دزفول بوده اند اگر بنده را به نژاد پرستی متهم نکنید ولی متاسفانه در اثر عدم آگاهی در این دوره و در هیاهوی تبلیغاتی و بعضا نژادی قافیه را به مهاجرین باختند و با این روءیا که اگر کسی از جنس دیگری بیاید شهرکها و روستا ها را به بهشت تبدیل می کند ولی افسوس که در صورت باقیماندن این شرایط در دزفول همین چند هکتار زمین های کشاورزی دزفول در اثر فرسودگی سیستم آبیاری کنونی از بین خواهد رفت . بودجه عمرانی هم که اوضاعش را هفته گذشته آقای روغنی زادگان توضیح دادند و چیز های دیگری که در آینده گفته یا نا گفته خواهد ماند. حال که از هیاهو و هیجانات انتخابات گذشته و حرف ها بهتر شنیده می شود همه ما دزفولی ها به دور از تعصبات مثل یک شهروند مسئول عملکرد تمام مسئولان دزفول را بالاخص نماینده را پی جو باشیم تا انشاء الله موجب پیشرفت دزفول باشد ودر دوره آیند با چشمان باز تر انتخاب کنیم.

آقای عظیمی مقدم خیلی قشنگ و کتابی نوشتین ولی اینو یادتون رفته که کشور این چند سال در تحریم بود و مشکلات اقتصادی زیادی داشته.شما از نگرفته اعتبار میگید در صورتی که تو این چند سال تمام دستگاهها و وزارتخانه در تامین حقوق پرسنل عاجز بودند و هستن شما نوشتید که شرکت رجایی و بهشتی را به بخش خصوصی دادن این سیاست کشور بود و مقام معظم رهبری بر این نکته تاکید دارن ایکاش در مورد نفروختن شرکت قند هم که در زمان نمایندگی ایشان نبود هم حرف میزدید که پرسنل بی گناه این شرکت خودشان به دنبال حق وحقوق خودشان بودن و کسی از مسولین وقت کاری برایشان انجام نداد و شما که این همه تسلط بر بودجه ها و اعتبارات داری که از سال ۷۵ در یادتان مانده بهتر است به فرمانداری و شهرداری و دستگاههای دزفول هم یادوری بفرمایید دنبال بودجه باشن که خرج شهر نمایند مثلا نهضت اسفالت ادامه پیدا نکرد و ما کماکان به دنبال یک خیابان صاف برای رانندگی هستیم که البته با قطع بودجه جاری شهرداری روبرو شدیم که میبایست خودش درآمد زایی کند که در این امر هم با توجه به دیدگاههای مدیران ارشد ناکمان نمانده.
بهتر است به مدیران عزیزمان همه مدیران پیشنهاد و راه کار برای پیشرفت دزفول کمک نماییم

سلام،
همین الان دارن برا یکی از شهرک ها کانال بندی میکنن،
بعد فقط شما میخاید تخریب کنید
دوما قبل ایشون چی کردین برا کشاورزی؟؟؟
شماهایی ک اصلا دزفول نیستید؟!!!!!
……..

ایمان جان شعر زیر را مطالعه بفرمائید:
نخوانده درس قضا قاضی شده ایم!
چه آسان بر مسند قضا تکیه می زنیم!
طوفانیم و نسیم را قضاوت می کنیم!
بلائیم و مبتلا را قضاوت می کنیم!
…..

این آقای****معلوم نیست مردم را چه فرض کرده !!! کسی که از ۲ سال قبل به فکر مهندسی کردن ****** راه یابد به نظر شما به فکر مردم است ؟؟؟

آقای نویسنده متن خودتون میگین از سال ۷۵ در سفر معظم له به استان مطرح شد

پس این همه سال شما کجا بودین که یه متن همینجوری برای باقی نمایندگان بنویسی؟؟؟؟؟؟؟

همین بتون ریزی زهکشی و آبیاری فرعی تو دوره ی آقای پاپی زاده انجام شده
بجای تشکر شما اومدین انتقاد هم کردین

این همه سال گذشته و هیچ کاری انجام نشده

یکم انصاف داشته باش****

شهروند دزفولی United Kingdom
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|

ممنون از اطلاع رسانی ارزشمندتون، ایشاله که این اطلاع رسانی ها توسط کارشناسان ادامه داشته باشه تا شهروندان در ریز مسایل شهری قرار بگیرند.
فقط باید از تمام مسئولین خواستار مطالبات و حقوق شهری شد و سکوت جایز نیست
با تشکر از دز ان ان

کینه و غرض ورزی عده ای با آقای پاپی ، اون هم به خاطر اینکه ایشان دزفولی نیستند موجب شده دست دروغ پراکنی و تخریب ایشون بزنند
آقای محترم کارخانه قند در زمان چه کسی نابود شد؟
طرح انتقال آب دز به قم و اصفهان در زمان چه کسی تصویب شد؟
۴ سال اول دوره احمدی نژاد که نفت ۱۰۰ دلاری می فروختیم در دوره چه کسی بود؟
چه کسی معاون وزیر صنعت بودو برای دزفول هیچ صنعتی ایجاد نکرد؟
شمارو به آیه ۱۳ سوره حجرات واگذار میکنم
دست از نژادپرستی بردارید

مدیریت محترم سایت متن قبلی چی نوشته بودم که قابل مشاهده نیست؟

فقط پاپی زاده
کور شود آنکه نتواند دید

شرکت شهیدرجایی زمان این آقای پاپی جدانکردند
همینه حتی همزبانان خودمون حرف هامون باورنمیکنن،
شرکت قندومشکلاتش،کارگران نی برومشکلشون،همه که مربوط به قبل ازاین آقاست.

کارشناس کشاورزی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|

کار کردن و به فکر مردم بودن قبل و بعد نداره مهم این است هر شخصی که وکیل مردم آن شهر میشه پیگیر حل مشکلات حوزه انتخابیه شهرش بشه
هر کس فوری میگه نژاد پرستی خودش مشکل روحی داره و طاقت انتقاد نداره، تازه آن که وکیل است باید بگه مردم این شهر نژاد پرست هستند.

دزفولی اصیل United Kingdom
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|

حالا ایشاله این ما و این چهار سال!
ببینیم و تعریف کنیم، تغییرات و توسعه قابل لمس است! امیدواریم نام نکویی از خود باقی بگذارد و همه دعاش کنن، من هم بعنوان یک دزفیلی مخالف نژادپرستی هستم
خدا همه ما را به راه راست هدایت کند

فارغ از فضای پس از انتخابات ، نقد مشفقانه و قابل تاملی است برای همه ما شهروندان ، مسئولین وهم نماینده مجلس . فاعتبروا یااوالالباب

دستتان درد نکند عالی بود
بعضی از انتقاد گرفتن بدشان میاد
هیچ کس بدون عیب نیست
الکی دفاع نکنید از کسی

خب خودت پاشو بیا نماینده شو … موندم چطور کاندیدا نشدی با این حرفای قلمبت خخخخخخخ

مهدی جعفری
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|

آقای پاپی سیاستمدارکارکشته ای هستش خودشون هم کشاورزهستن پس هم برای کشاورزان ومردم دزفول بدون استثناءبرنامه های مختلفی پیش روداردپس بیایددست دردست هم بگذاریم وشهرمان راآبادوقشنگ کنیم باتشکر

مهدی جعفری
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|

من واقعا برای کسانی که بدگویی می کنندمتاسفم واقعابایدبه نماینده جوان شهرمان افتخارکنیم همه قشرهای محترم شهربایدکمک کنندنه فقط آقای پاپی زاده تنها

اولا نقد و انتقاد باید از عملکرد همه مسئولین شهرستان از جمله نماینده حق مردم بویژه کارشناسان و صاحبنظران است . ثانیا اگر چند سال پیش بدلیل همین اهمال کارشت و صنعت نیشکر هفت تپه در جامعه منتشر باز هم صدای هیچ نماینده ای از استان بلند نشد . رابعا چرا خود آقای پاپی زاده شخصا پاسخ نویسنده و منتقد و خارج شدن ده هزار هکتار از اراضی کشاورزی مناطق مختلف دزفول از شمول اعتبارات ملی طرح توسعه کشاورزی استان و همچنین عدم پرداخت پول کشاورزان چغندرکار و ذرتکار و سایر موارد مربوط به بخش کشاورزی دزفول و وضعیت اسفبار این بخش را نمیدهد ی و کوتاهی کارخانه قند دزفول فروخته و به این روز درآمد دلیل نمیشود که نماینده و مسئولان بعدی نیز مرتکب قصور وبی تفاوتی شوند . ثالثا در همین چند روز اخیر خب فروش و واگذاری شرکت و کارخانه عظیم

ای کاش این نقدها واقعا از سر دلسوزی و نه تخریب بود.ملاحظه بفرمایید از سال۱۳۷۵ تا سال ۱۳۹۰ که اقای پاپی نماینده شده ۱۵ سال دیگه دوستان نقاد کجا بودند.ضمنا طوری سخن گفته شده که انگار یک نماینده به تنهایی می تواند قانون تصویب کند.
عضو کمیسیون تفریغ مجلس شدن و سخنگوی کمیسیون کشاورزی نشان از شایستگی ایشان است و ضمنا
عیب می جمله بگفتی هنرش نیز بگو

با سلام خدمت همه ی همشهریان عزیز
من یک صحبت با مخاطبان این مطلب دارم

آیا کسی آقای عظیمی را می شناسد ؟
آیا کسی میداند آقای عظیمی در فرمانداری چه پستی داشته و با همان پست هم بازنشسته شده ؟
آیا آقای عظیمی که توصیه کردن نماینده وظیفه خودشون را انجام بدهند، در زمانی که پست داشتند وظیفه اجرایی خودشون را بخوبی انجام دادن ؟
آیا این نکاتی را که فرمایش کردید وظیفه شما و اموثال شما نبوده که بر اثر بی مسولیتی بر زمین مانده ؟
زمان مسولیت خودتان برای بخش چغامیش شهیون زاویه ها و سایر مناطق حاشیه چه کردید ؟ چه شغل جدیدی ایجاد کردید؟
و سوالات متعدد دیگر ….

هنوز هم ما منتظر پاسخ نماینده محترم جناب آقای مهندس پاپی زاده که مخاطب اصلی هستند هستیم که چرا بازسازی شبکه عظیم آبیاری دز و بیش از ۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در مناطق مختلف شهرستان دزفول شامل اعتبارات طرح توسعه کشاورزی استان نشده است و پاسخ بقیه سئولات که بی جواب مانده است !. انشاءالله همه کشاورزان و دست اندرکاران تز پاسخ ایشان قانع خواهند شد ؟

احسنت به آقای عظیمی،ازآقای پاپی تقاضای پیگیری داریم،ونگذارند،حقی ازدزفول ضایع شود/

عبدالعظیم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|

قطعا شخص آقای پاپی ازانتقاد سازنده،برخلاف نظرهم ولایتی هایشان استقبال میکند،لذانباید مصلحت شهر فدای کج اندیشی برخی متعصب هیچ ندان بشود، ماهمگی موظفیم فضایی ایجادنماییم که ازهرگونه انتقاد سازنده که بنفع شهرومردم است،استقبال شود،چون بهرحال،آقای پاپی که معصوم نیست ممکن است اشتباهاتی هم داشته باشد،که میبایست توسط افرادمطلع گوشزد شود،خواهشاازنژادپرستی وتعصب بیجاوغیره عقلانی پرهیزشود،تا خدشه ای به امورمردم واردنشود#

بعضی انتقاد دارند که چرا این مطالب مهم که بنفع همه مردم است قبل از انتخابات ابراز و منعکس نشده است باید به این دوستان گفت قطعا هدف نویسنده تخریب شخصیت و عملکردجناب آقای ** نبوده زیرا باید انتخابات در فضای آرام و بدون تنش برگزار میشد اما نکته مهمتر اینکه این مطالب ربطی به قومیت و شهری و روستایی ندارد اتفاقا تمام مسائل مطرح شده مربوط به کشاورزان و منافع شهرستان است اگر خوب دقت شود ایراد به بی توجهی به حقوق اساسی و مطالبات روستائیان و کشاورزان و اشکالی است که به نحوه تصمیم گیری و قانون نویسی است و نکته دیگر این است که این چه قیاسی است که اگر کسی حتی قبلا کوتاهی کرده مسئولین فعلی هم میتوانند کوتاهی کنند . ضمنا بنظر میرسد موضوع تمام شده نیست و آقای ** بعنوان ** کمیسیون کشاورزی و نماینده مردم می تواند در جهت اصلاح قانون و شامل شدن اراضی کشاورزی مناطق ذکر شده پیگیری و اقدام کند چون هنوز فرصت از دست نرفته و بجاست که با یک حرکت نماینده و حتی درخواست کشاورزان ذینفع این مشکلات به سود شهرستان تمام شود . البته اگر بجای شرکت در مراسم ترحیم و احبانا کمکهای مالی به داغدیدگان و هیئت ها وقت قابل توجهی برای احیا اراضی کشاورزی و حل مشکل جدی تامین آب اراضی ده هزار هکتار و کرفتن میلیارد ها تومان پول برای این کار صرف شود و دست آخر اینکه از نقد و انتقاد نترسیم و از اشتباهات و کوتاهیهای عمدی یا سهوی درس بگیریم و برای آبادانی شهر و روستا همه کمک کنیم چون اگر این مطالب توسط نویسنده تذکر داده نمیشد خیلی ها از این موضوع بی اطلاع بودند و فرصت از دست میرفت

نمیدونم کجای این مقاله ربطی به نژاد پرستی داره ما اصل قضیه رو ول کردیم چسبیدیم به پوچی
بیایید پیگیر و حلال مشکلات شهر و منطقه مون باشیم

خان بابایی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|

جالب اینه که بعضی ها تعصب تا مغز استخونشون رو پر کرده و میان از دموکراسی حرف میزنن.
از این توهم بیاین بیرون و واقع بین باشین.دیگه گذشت اون دوران که بودجه تمام شهرکها و بقیه اقوام رو از کشور میگرفتین و خرج فقط و فقط خودتون میکردین.آب دز در زمان آوایی به تاراج رسید ولی سردشت هنوز آب شرب سالم نداره.
و هزارتا مثال دیگه.
اوایی که اصولگرا بود تغییر رنگ داد و عقل میگفت باید طرف هم حزبیش,,پاپی زاده,, رو میگرفت توی انتخابات ولی طرف,,صدرا,,که اصلاح طلب بود رو میگیره این حرکت یعنی تعصب در حد عهد جاهلیت. کمی واقع بین باشین در غیر اینصورت چشماتون رو ببندین و لذت ببرید.

میدونید مشکل کجاست؟ مشکل رای ندادن دزفولی ها و لج کردن با خودشون بود که این شهر به این روز درامده .رای ندادن یعنی خیانت به خودمون .اوایی کجایی که یادت بخیر

مهدی جعفری
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|

حالابشین دهی بگوآوایی متاسفم برای کسانی که لرودزفولی می کنندمطالب پیشنهادی
  • سایت تحلیلی خبری دیدنا
  • دزان ان
  • بروز نت اخبار فناوری اطلاعات
  • تیم بسکتبال