از بودجه عظیم دولت گذشته چقدر نصیب دزفول شده است!؟ (قسمت دوم) | شبکه خبری دز - Dez News Network
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین
پربازدید ها
کد خبر: 83732
تعداد نظرات: ۲۱ نظر
تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ اسفند ۹۴ - ۱۷:۲۲
سوالاتی از نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی

از بودجه عظیم دولت گذشته چقدر نصیب دزفول شده است!؟ (قسمت دوم)

جناب آقای مهندس پاپی زاده حتما حضرتعالی از تاخیر در پرداخت بموقع وجه محصول ذرت و چغندرقند کشاورزان و یا تغییر کاربری و تخریب وسیع و گسترده باغات دزفول که سرمایه و منبع درآمد و معیشت و اشتغال مردم را نشانه رفته است، خبر دارید، تدبیر و اقدام عملی جنابعالی…

azimimo1

جناب آقای مهندس پاپی زاده حتما حضرتعالی از تاخیر در پرداخت بموقع وجه محصول ذرت و چغندرقند کشاورزان و یا تغییر کاربری و تخریب وسیع و گسترده باغات دزفول که سرمایه و منبع درآمد و معیشت و اشتغال مردم را نشانه رفته است، خبر دارید، تدبیر و اقدام عملی جنابعالی بعنوان سخنگو و عضو فعال کمیسیون کشاورزی  مجلس شورای اسلامی( مصاحبه ها و حضور مکرر جنابعالی در رسانه ملی) برای جبران قصورهای انجام شده چه بوده و هست ؟
جناب آقای مهتدس پاپِی زاده دقت داشته باشید که ما از غیب یا نجوم، ریاضیات، فیزیک، شیمی، ریاضی و یا پزشکی که تخصص  ما و شما نیست صحبت نمی کنیم ؟ ما از بدیهیات و اصول و ظایف اولیه حضرتعالی و موضوعات و گرفتاری و رنجی صحبت می کنیم که تخصص شما و مسئول مستقیم آن در مجلس بوده و هستید؟ سخنگو و عضو موثر کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی که به فرمایش حضرت امام ( ره ) باید در راس همه امور باشد.
کدام مرجع، کدام پناه، کدام مسئول بهتر و موثر تر از شما است ؟
شما که علاوه بر مسئولیت قانونی مرتب در همین مناطق و روستاها حضور و رفت و آمد داشته و دارید؟ یادتان بود که چه خدمتی بهتر از این می توانست و میتواند موجب و عامل پیشرفت  و توسعه شهرستان و عمران وآبادانی روستاها و مناطق عشایری گردد ؟
اگر قانون و هر مانعی برای برخورداری مردم و بخش کشاورزی دزفول از این اعتبارات بیکران دولت وجود داشت حضرتعالی از کدام ظرفیت و اختیارات قانونی و جایگاه نماینده مجلس و یا رایزنی با مقامات و نهادهای محلی، استانی، کشوری و حتی اطلاع رسانی به کشاورزان مناطق یادشده برای اعتراض و اصلاح قانون و انجام این مهم استفاده کردید ؟
نماینده و وکیل محترم ، حضرتعالی علاوه بر نمایندگی مردم دزفول مطابق اصول قانون اساسی به طریقی نماینده مردم استان و کل کشور نیز هستید . میدانید از مجموع ۱۲۶۶۱۷۰ هکتار اراضی قابل کشت استان خوزستان حدود ۷۰۰ هزار آبی و بقیه (حدود ۴۰% ) دیم هستند . خارج کردن این همه اراضی دیم که اتفاقا در محرومترین مناطق استان قرار دارند از فهرست طرح توسعه کشاورزی استانی که بیشترین آبهای جاری کشور را در خود جای داده است بنظر توفیقی برای مسئولین نیست  زیرا هم از آبها و نعمت خدادادی استان جهت تامین آب اراضی دیم استفاده نشده و این فرصت را به استانهای بالا دستی داده که دائما دنبال انتقال آب از سرچشمه های رودخانه های خوزسنان باشند و  هم هیچ تغییری درمناطق محروم استان بوجود نیاید! خوب است حضرتعالی سخنگو و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس بوده و هستید انتظار بیشتر از این میرود زیرا اگر اینگونه موارد بسیار مهم، تاثیر گذار و در عین حال بسیار ساده توسط شما حل نشود توقع حل سایر مشکلات و معضلات مختلف مردم  چگونه خواهد بود!
جناب آقای مهندس پاپی زاده شما در مجلسی بودید که دولت هر بشکه نفت را بالای صد دلار می فروخت و بگفته کارشناسان و صاحبنظران از قبل این شرایط بیش از ۶۰۰ میلیارد دلار درآمد کسب کرد. حضرتعالی برای منتفع شدن خیل عظیم بیکاران کشور و بخصوص جوانان و بیکاران حوزه انتخابیه خود ( شهرستان دزفول ) کدام  طرح یا پیشنهاد قانونی را در جهت الزام دولت به پرداخت حقوق یا بیمه بیکاری به بیکاران محل خود ارائه نموده اید ؟ تا بجای حیف ومیل برخی افراد خاص، مردم از این منابع و ثروت ملی که فقط در این دوره اتفاق افتاد استفاده نمایند.
نماینده محترم مردم دزفول، لابد میدانید (چون حضورا در دفتر کارتان در دزفول با جنابعالی صحبت کردم ) در حال حاضر پرداخت حقوق و بازنشستگی در کشور بین شاغلین و بازنشستگان و در دستگاههای مختلف بسیار متفاوت و در بعضی موارد به بیش از ۱۰ برابر میرسد که این بی عدالتی منشا اختلاف طبقاتی و مصداق واقعی و عینی تبعیض و نابرابری است. جنابعالی برای رفع این مشکل بزرگ و حل  نابرابری و تبعیض، کدام طرح و پیشنهاد قانونی را در مجلس ارائه نموده اید تا هزاران خانواده آسیب دیده از این وضعیت برای شما و خانواده تان دعا کنند ؟
جناب آقای مهندس پاپی زاده اینها بخش کوچکی از مشکلات هزاران نفری است که به شما اعتمادکرده و رای دادند. تکیه بر فعالیتها و اقدامات عمرانی دولت و یا سرکشی به روستاها و شرکت در مجالس ختم و عزاداری اگر چه رفتاری پسندیده و کاری بسیار مردمی و ستودنی است، اما پیشرفت، رفاه، امنیت، اشتغال، درآمد، شادی و نشاط در اولویت اول و امور معوقه اقشار مختلف جامعه است که صرفا با اصلاح، تصویب قانون، تذکر و نظارت و استفاده از موقعیت و جایگاه نمایندگی مجلس که بر کرسی آن تکیه نموده اید و مسئولیت سنگین وکالت مردم را بعده دارید محقق می شود.
آیا مردم و موکلین شما این کوتاهیها و ضعف ها را دانسته و یا می دانند؟ بنظر میرسد اگر در جریان تبلیغات کاندیداها و بیان دیدگاههای مختلف شفافیت و فرصت طرح اینگونه مسایل و معضلات مردم وجود داشت شاید نتیجه ای بهتر و بار مسئولیت نماینده سنگین تر میشد که این موضوع خود سوال دیگری را به ذهن هر کنشگری القا میکند که باید در شیوه و روش تبلیغات انتخابات مجلس واقعا تجدید نظر شود تا منطق، تفکر و احساس مسئولیت بر فضای انتخابات کشور سایه افکند . ان شالله

ابراهیم عظیمی مقدم


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس deznn@yahoo.com برای ما ارسال فرمایید.

این آقای عظیمی کیه و از کجا اومده؟؟؟؟

بسیار عالی
من معلم و در اطراف دزفول درس می دهم و این گفته های عظیمی را به دانش آموزان قبل این مقاله گوشزد کرده ام
ولی خیلی ها به خاطر تعصب قومی ( بدوی بودن) رای داده اند نه مدنی بودن

خان بابایی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|

وای به حال جامعه ای که معلمش بی ادب باشه.
بعضی ها فکر می کنند از دماغ فیل افتاده اند و توهم عقل کل دارند و به همه توهین می کنند.
این هم لابد از مدنیت این موجود هستش.

آقای عظیمی یک فرد آگاهیه که نیتش بیدار کردن انسانهای به خواب رفته س ، لطفا اگه کسی میاد و نقد سازنده به کسی میکنه با تعصب قومی باهاش برخورد نکنید

با سلام
از اقای عظیمی سوال دارم چرا به عنوان مسول امور عمرانی فرمانداری در دوران تصدی چرا اقدامی برای پل میانرود -هفت تپه انجام نداده و به عنوان مسول امور عمرانی این پل چهار راه صفی اباد(آوج] چرا نیمه کاره مونده و هدف از اجرای این ستونها که حدود هشت ساله چرا کامل نشده ویا نظارت نداشته و چرا این پول اجرای دو کار نیمه کاره چهت تکمیل یک پل هزینه ننموده و حالا حدود ده ساله که هر دو پل بصورت نیمه کاره باقی مونده اون موقع که اقای پاپی نماینده نبوده

جناب آقای پاپی اینجور که آقای عظیمی نوشتن تمام مشکلات شهرستان و استان که حل نمیشه باعثش شما هستین پس بهتره ایشونو بفرستیم مجلس تمام مشکلات شهرستان و استان حل کنن. آخه تخریب تا کی بسه دیگه ….

باسلام خدمت همه همشهری های عزیز از هر قومی …
نمایندگان از دوره های گزشته تا به آقای پاپی روند کاری مشابه داشته اند و این اشکالات به همه آنها وارد می باشد … نمایندگان پس از جمع آوری رای ها غیب می شوند تا دوره بعدی ….البته گاهی سرسوزن کاری نشان می دهند کا پرونده خالی نباشد …. نمایندگان شهرهای اراک یا اصفهان یا شهرهای دیگر را ببینید که چه اعتباراتی می گیرند از دولتی ها …. ولی نمایندگان خوزستان یکی از یکی … تر.
نمونه آن ۲.۵٪ درامد از فروش نفت که قرار بود صرف مناطق نفت خیز شود چه شد !!! یک ریال هم به خوزستان داده نشد و این از بی بخاری نمایندگان خوزستان بود ولا غیر ….

خان بابایی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|

لطفا با دید تعصبی به کامنت ها نگاه نکنید و کامنت من رو هم انتشار بدید.
لطفا.

لطفا بحث منطقی را با توهین کردن ، لکه دار نکنید.

در هیاهو های تبلیغاتی و*** و بعضا ق**ها چیزی که دیده نمی شود واقعیت است .اگر کسی که در دزفول زندگی می کند صرفه نظر از هر قومی که باشد و از فرهنگ غالب منطقه و اقتصاد این شهر آگاهی داشته باشد وبخواهد بر اساس آنها عملکرد آقای *** را نقد کند براحتی متوجه بین واقعیت کنونی وضع دزفول تا ادعاها را خواد فهمید.بنابراین بنده به عنوان یک شهروند دزفولی برای نقد ایشان به چند مورد از عملکرد وادعاهای ایشان اشاره می کنم.

۱-در حوضه کشاورزی که تخصص ایشان است و جزو اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس هستند بفرمایند بگویند که ادعای ایجاد منطقه ویژه کشاورزی چه شد ! آقای**منطقه ویژه پیشکش الان که پیاز و سیر کیلویی تا ۵۰۰۰ تومان در تهران فروخته می شود و مو قع برداشت سیر و پیاز دزفول است چرا جناب عالی از واردات این دو محصول از پاکستان ودیگر کشورها چه بصورت مجاز و یا قاچاق اقدامی نمی کنید واز زحمات یکساله کشاورزان دزفول حمایت نمی کنید.
۲-کارخانه فولاد (بعنوان بزرگترین پروژه صنعتی تاریخ دزفول به گفته شما ! ): شما که تخصصی در رابطه با صنعت ندارید ای کاش قبل از ساختن این کارخانه کمی با متخصصین محیط زیست و متالورژی مشورت می گرفتید آن وقت متوجه می شدید که وجود اینچنین کارخانه ها برای منطقه دزفول که بر پایه کشاورزی است ضررش بیشتر از سود آن است برآورد آلودگی این کارخانه در خوشبینانه ترین حالت تا شعاع ۵ کیلومتری تمام زمین های کشاورزی اطراف خود را به زمین سوخته تبدیل می کند.قابل توجه ساکنان سیاه منصور،اسلام آباد ، علی شلگه ای و دیگر روستاهای اطراف.اگر این کارخانه ۲۰۰۰ شغل ایجاد می کند ولی در عوض تخریبی که به زمینهای کشاورزی اطراف می زند باعث بی کاری بیشتر از ۱۵۰۰۰ نفر می شود .
۳-بزرگ راه دزفول به اصفهان !!! آقای نماینده عزیز امیدوارم این ادعای بزرگ شما بحقیقت بپیوندد ولی باید بگویم که اگر کسی کمترین آگاهی از مصوبات وزارت راه و شهر سازی اطلاع داشته باشد متوجه می شود که همچین پروژه ای نه در طرح های ملی و نه استانی وجود ندارد تا بخواهد ۷۰۰ میلیارد تومان به آن اختصاص یابد حالا ما فرض را بر درستی ادعای شما باشد می گزاریم اگر کسی از هزینه های بزرگ راه سازی آگاه باشد که به ازاء هر کیلومتر بزرگراه استاندارد ۵ میلیارد تومان باید هزینه شود متوجه می شوید که این یک ادعای نشدنی است .شاید احتمالا شما باتعریض کردن جاده سردشت به لالی بخواهیدبگوئید که از دزفول به اصفهان بزرگ راه کشیده اید.و سایر ادعاهای اینچنینی که با واقعیت فاصله دارد.آقای پاپی بیان واقعیت بهتر از بزرگ نمایی است.

میگم جناب عظیمی شما که قشنگ روضه میخونیدبجای حرف زدن خب خودتون برید مجلس حرف زدن که آسونه

آقای عظیمی به مدت چندین سال معاونت عمرانی فرمانداری دزفول بودن و با تمام جزئیات بودجه و تخصیص اعتبارات آشنایی کامل دارند و به تمام نمایندگان دوره های مختلف ، از جمله آقای پاپی مشاوره اقتصادی و راهکارهای جذب و تخصیص بودجه دادند.

از جناب آقای عظیمی بابت شفاف سازی بسیاری از مسائلی که مردم شهرستان اطلاع ندارند سپاسگذارم

سلام جناب عظیمی از قدیم گفتن یه سوزن به خودت بزن یه جوال دوز به دیگران !
اگر این توصیه ها دلسوزانه است به نوبه ی خودم سپاسگزارم .
اما بد نیست چند سوال از حضرتعالی بپرسم تا شاید مخاطبین موقعیت حضرتعالی را قبل از بازنشستگی بدانند و بعد قضاوت کنند و اینکه همه ی ما در قبال حرف و عمل خودمان مسولیم .
آقای عظیمی عزیز شما کار با چند فرماندار را در دزفول تجربه کردید ؟ شما مسول بودجه و اعتبارات شهرستان بودید ؟ دز زمان تصدی مدیریت بودجه و اعتبارات فرمانداری همچین توصیه های به استاندار ، برنامه و بودجه استان ، فرماندار یا نماینده شهر داشته اید ؟ اگه داشته اید آدرس سایت درج کننده مطلب را بفرمایید . البته من احتمالا زیادی پرتوقع هستم چون زمان مسولیت شما مصلحت ایجاب میکردی مطلب اینچنینی ننویسید چون ممکن بود به قبای عده ای بربخورد و برخوردی پیش بیاید !! البته قسمتی از زمان مسولیت شما هم نفت حدود ۱۳۰ دلار بود و برنامه و بودجه هم با دستور رییس دولت از ساختار دولتی حذف شده بود و شما می توانستید بدون بروکراسی اداری جذب اعتبار کنید ، د ر آن دور چه کردید؟؟؟ بد نیست چند پروژه دولتی که بیش از ۲۰ نفر اشتغال ایجاد کرده و در زمان شما بوده را مرقوم بفرمایید . راستی این همه بیکاری نا امنی زاییده یک دوره ی چهار ساله ی آقای ایکس است و از قبل تلنبار شده و میراث گذشته است ؟؟ چه شده که الان به فکر این مسایل افتاده اید ؟؟ راستی آقای عظیمی اگر تمایل داشتید کاندیدا شورا شوید من در خدمتم !! خدا عاقبت همه ی ما را ختم بخیر کند . ببخشید اگه اسباب رنجش خاطر شما شدم .

آقای عظیمی ؛ ضمن تشکر وسپاس از نقد دلسوزانه شما ، از یاد نبریم که متاسفانه ناتوانی مسئولین محلی ، اجرائی واقتصادی شهرستان نیز بر مشکلات مردم منطقه افزوده است .چون تدبیر ، دور اندیشی وآینده نگری لازم را در تمشیت امور شهرستان مشاهده نمیکنیم …

جناب عظیمی مقدم جنابعالی خود روستا زاده اید و با مشکلات و معضلات روستاییان عزیز آشنا ، و تا آنجا که اطلاع دارم دوران خدمت خویش را در فرمانداری دزفول سپری نموده اید . حال بفرمایید در خصوص رفع مشکلات سالهای ماضی شما و مجموعه ی همکاران محترمتان چه کرده اید ؟ آیا اینگونه مسائل یک شبه و یا در ده سال اخیر به وقوع پیوسته است ؟ چنانچه پاسخ به این پرسش ها را مرحمت فرمودید پرسش های دیگری را خدمتتان ارائه خواهم نمود . منتظر مقاله بعدی شما هستم

عجیب است کسی اومده گفته دولت ۵ هزار میلیارد تومان پول برای توسعه ۵۵۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان داده ولی بی کفایتی مسئولین باعث شده که هزاران هکتار از بهترین اراضی کشاورزی شهرستان دزفول ولابد اراضی کشاورزی سایر شهرستانها از طرح خارج شوند و بعد مسئولین بالاتر کشور بگویند استان خوزستان اعتبار نیاز ندارد و به همین ترتیب آب هم برای اراضی کشاورزی نیاز ندارد و در نتیجه آب را از سرچشمه های رودخانه های استان و اعتبار توسعه کشاورزی خوزستان را به سایر مناطق و استانها ببرندآنوقت عده ای بی توجه به این مسائل انتقاد میکنند که خودت چه کردی ! ای کاش این مشکلات و مسائل در استان اصفهان ، یزد و کرمان بود آنوقت مردم چطوری حقشان را از مسئولین میگرفتند ولی ما خوزستانیها را ببین که دولت پول داده مسئلین نمی توانند جذب کنند ایراد به نویسنده و منتقد نماینده میکنند خوب همین وضعیت است که به خوزستان بی توجهی میشود . بابا جان خوب دقت کنید و مطالب را خوب بخوانید آیا موارد مطرح شده به سود مردم گفته شده یا بضرر مردم و حیف از بی انصافی ! از ماست که برماست متاسفانه بجای حمایت از منتقدین و کمک به حل مسایل ،خودمان باعث میشویم روز به روز وضعمان بدتر شو د چون ما از انتقاد و ایراد به عملکرد و کوتاهی مسئولین به ناحق ناراحت و عصبانی میشویم فردا اگر کسی گفت بیکارم یا پول ذرت و چغندر را نمی دهند یا محصول کشاورزی نمی خرند یا آب به اراضی کشاورزی نمی رسد باید تو سرش بزنییم که تو حق نداری حرف بزنی ؟ انتقاد کنی بنابراین منطقی باشیم و با دست و زبان خودمان باعث عقب ماندگی شهرمان نشویم

از جناب مهندس عظیمی به خاطر شفاف سازی مسایل و مشکلات دزفول و منطقه سپاسگزاریم امید است که به جای فرافکنی و تعصبات نابجا که عامل عقب ماندگی و عدم پیشرفت ماست کمی به اصل موضوع فکر کنیم که ایا مطالبی که اقای عظیمی فرمودند صحیح است یا غلط که ما تا الان هرچی دیدیم همین بوده پس باید به دنبال حل مشکل رفت نه دنبال تعصب و عقب ماندگی

راسته میگن اصفهانی ها ، کرمانی ها و یزدی ها با وجود اختلاف سلیقه ها و اختلافات جناحی یکدست و یک صدا برای پیشرفت و عمران و آبادانی استان و شهرهایشان از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمیگنند آنوقت مسئولان و نمایندگان خوزستان دو دستی لقمه آماده و جویده را تقدیم دیگر استانها میکنند ! شما وقتی که با دست و زبان یا سکوتتان هزاران هکتار از اراضی کشاورزی استان را از ا شمول عتبارات ۵ هزار میلیارد تومانی نقد طرح توسعه کشاورزی خوزستان خارج میکنید و در حقیقت به زبان بی زبانی به استانهای دیگر مجال میدهید دست بکار شوند تا این اعتبارات کلان را به دیگر مناطق و استانها ببرند چه جوابی دارید این هم تنها به لر و عرب و عجم مربوط نیست بلکه تمام مردم خوزستان تاوان ندانم کاریها و کوتاهی های شما را میدهن ! همین چند روز پیش شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با آن همه عظمت و سابقه و امکانات و زمین به بخش خصوصی واکذار شد تا احتمالا سرنوشت این شرکت و کارخانه بزرگ با سابقه طولانی در تولید شکر به سرنوشت کارخانه قند دزفول دچار شود آنوقت نه صدای اعتراض سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس نه صدای اعتراض هیچ نماینده ای از استان بلند نشد . واقعا **** دارد پس ** تبلیغات انتخابات از کجا میاد ؟ ار این سکوت ها و کوتاهیهای معنی ادار

کارشناس کشاورزی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|

آقای عظیمی فر به خدا من زمان شما مراجعه کردم فرمانداری برای گرفتن زمین کشاورزی به من هیچ زمینی ندادید، درخواست انشعاب نفت دادم همکاری نکردید خلاصه کلی از شما و مجموعه شما گلایه دارم.
حالا هم پاپی را به حال خودش رها کنید
خودش هرچی بلد باشه خوبه مجلس فکر نکنم جای مهمی باشه

آقای عظیمی عزیز من نمیدونم شما چرا این حرف ها رو الان میزنید چرا تمام این مشکلات رو در دوره تصدی خودتون نزدید که فک میکنم به خاطر جایگاه خودتون بوده چون به طبع اگه اعتراض میکردید حتما موقعیت خودتون به خطر میفتاد.مشکلات یه شبه و یک ساله حل نمیشه و آقای پاپی هم معجزه ای نداره که بخواد یه شبه حلشون کنه.امیدوارم این نقدها و بیانیه ها جنبه تبلیغاتی برای آینده شما نداشته باشه.به امید اقتدار دزفول

با تشکر از فصاحت بیان شما جناب آقای عظیمی. امیدواریم که آقای پاپی جامعه عمل به سخنان شما پوشانده و از نقطه نظرات کارشناسانه شما استفاده کنندمطالب پیشنهادی
  • بروز نت اخبار فناوری اطلاعات
  • تیم بسکتبال
  • دزان ان
  • سایت تحلیلی خبری دیدنا