نحوه ثبت‌نام و واگذاري وایمکس ایرانسل اعلام شد | شبکه خبری دز - Dez News Network
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین
پربازدید ها
کد خبر: 4156
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: شنبه ۱۰ بهمن ۸۸ - ۱۶:۵۷

نحوه ثبت‌نام و واگذاری وایمکس ایرانسل اعلام شد

وایمکس (WiMAX) – اینترنت پرسرعت بی‌سیم – سیستم ارتباطی و دیجیتالی تبادل پرسرعت اطلاعات به‌صورت بی‌سیم است که جایگزینی مناسب برای شبکه‌های بی‌سیم نواحی شهری محسوب می‌شود و امکان دستیابی بی‌سیم به باند پهن را فراهم می‌سازد؛ تاکنون سه شرکت در ایران برای عرضه این سرویس مجوز گرفتند و اکنون…

وایمکس (WiMAX) – اینترنت پرسرعت بی‌سیم – سیستم ارتباطی و دیجیتالی تبادل پرسرعت اطلاعات به‌صورت بی‌سیم است که جایگزینی مناسب برای شبکه‌های بی‌سیم نواحی شهری محسوب می‌شود و امکان دستیابی بی‌سیم به باند پهن را فراهم می‌سازد؛ تاکنون سه شرکت در ایران برای عرضه این سرویس مجوز گرفتند و اکنون ایرانسل به‌عنوان اولین اپراتور توانسته این سرویس را با پهنای باندهایی بین ۶۴ کیلوبیت بر ثانیه تا ۲ مگابیت بر ثانیه، در شهرهای اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، شیراز، کرج و مشهد مقدس راه‌اندازی کند.

به گزارش ایسنا، هزینه اندک توسعه و نگه‌داری، مودم کوچک و قابل حمل، عدم تداخل امواج، امنیت بالای شبکه، یکپارچگی مودم، ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت گسترش شبکه انتقال داده، توسعه ظرفیت تجارت الکترونیک، عدم نیاز به کابل کشی و خطوط تلفن از جمله مزایا و برتری‌های فن‌آوری وایمکس به شمار می‌روند.

برای استفاده از وایمکس، نیازی به نزدیکی و یا دید مستقیم نسبت به آنتن ارسال کننده نیست و با بهره‌گیری از انواع مودم‌های وایمکس، امکان دسترسی به این سرویس چه در داخل ساختمان و چه در فضای باز فراهم خواهد بود.

متقاضیان برای ثبت‌نام وایمکس می‌توانند به یکی از فروشندگان مجاز منتخب ایرانسل مراجعه کنند که ظاهرا آخرین فهرست به‌روزرسانی شده فروشندگان در وب‌سایت ایرانسل قرار داده شده، همچنین امکان پیش ثبت‌نام از طریق تماس تلفنی با مرکز خدمات مشتریان ویژه وایمکس ایرانسل با تماس با شماره ۷۰۷ از طریق خطوط ایرانسل و ۰۹۳۷۷۰۷۰۰۰۰ از سایر خطوط ممکن شده است.

مشترکان برای ثبت‌نام لازم است اطلاعات کامل خود شامل مشخصات فردی، نشانی محل سکونت، شماره تماس، نشانی پست الکترونیکی، طرح تعرفه انتخابی و نوع مودم دلخواه را در اختیار این اپراتور قرار دهند، همچنین در وب سایت ایرانسل نوعی نرم‌افزار محاسبه‌گر تعرفه در دسترس قرار گرفته که در طول روند ثبت نام مبلغ قابل پرداخت را براساس گزینه‌های انتخابی فرد نمایش می‌دهد که این گزینه‌ها شامل نحوه پرداخت (اعتباری یا دائمی) طرح تعرفه، بسته‌های افزایش، نوع مودم و نیز نحوه دریافت و نصب مودم است.

متقاضی باید گزینه‌ها را به دقت بررسی و طرحی را انتخاب کند که بیشترین تناسب را با نیاز و بودجه‌اش داشته باشد، پس از ثبت‌نام و انتخاب بسته دلخواه که شامل طرح تعرفه، نوع مودم وایمکس و قیمت آن است و با تکمیل پیش ثبت نام و تایید آن یک شناسه وایمکس یک رمز عبور، مبلغ قابل پرداخت و یک شناسه پرداخت از طریق پست الکترونیک و پیام کوتاه برای فرد ارسال می‌شود و در هنگام مراجعه به بانک لازم است شماره شناسه دریافتی را در فیش پرداخت خود ذکر کند که این شماره شناسه برای کلیه پرداخت‌های آتی فرد در شعب بانک‌ نیز قابل به‌کارگیری است.

در حال حاضر علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به یکی از شعب بانک‌های ملت، تجارت و پرداخت مبلغ مربوط به صورت نقدی نسبت به ثبت‌نام برای سرویس وایمکس اقدام کنند و باید توجه داشته باشند شماره شناسه‌ای که قبلا دریافت کردند را در فیش پرداخت منظور کنند چرا که کلیه مراحل بعد براساس شماره شناسه مذکور انجام می‌شود.

لازم است فیش پرداخت را در جایی مطمئن نگهداری تا در زمان لازم به ایرانسل ارائه کنند که به‌زودی نیز پرداخت هزینه‌های سرویس وایمکس از طرق کلیه‌ بانک‌های عضو شبکه شتاب امکانپذیر خواهد بود.

به گزارش ایسنا پس از پرداخت مبلغ مربوطه کارشناسان ظرف ۲۴ ساعت با فرد تماس گرفته و برای مراجعه به محل سکونت به منظور نهایی ساختن قرارداد و نصب مودم قرار ملاقاتی تعیین می‌کنند و کاربر باید بعد از این مراحل و پس از مراجعه کارشناسان قرارداد را امضا کرده و یک نسخه را تحویل بگیرد؛ لازم است در زمان مراجعه کارشناس ایرانسل اصل و کپی کارت ملی، فیش پرداخت و آخرین قبض تلفن، آب و یا برق پرداختی را جهت تایید نشانی به وی ارائه شود.

طرح تعرفه در واقع بسته‌ای است متشکل از سرعتی که مشترک برای اتصال انتخاب می‌کند و میزان ترافیک ماهانه‌ای که مایل به استفاده از آن است، به‌عنوان مثال مشترکان، امکان انتخاب طرح تعرفه‌ای با سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه و ترافیک ماهانه ۳ گیگابایت را خواهند داشت.

بنا بر اعلام کاربران وایمکس می‌توانند بر اساس تمایل خود نسبت به نحوه پرداخت، از میان دو گزینه اشتراک اعتباری و یا دائمی یکی را انتخاب کنند. همچنین تمامی کاربران این سرویس، صرف نظر از روش پرداخت انتخابی خود، می‌توانند در هر زمان به ریز صورتحساب و جزئیات استفاده خود از خدمات دسترسی داشته باشند.

تعرفه استفاده از وایمکس ایرانسل با سرعت ۶۴کیلوبیت بر ثانیه با آبونمان رایگان، ۱۰۰ ریال به ازای هر مگابایت تبادل اطلاعات به عنوان نرخ مصرف آزاد تعیین شده است، هزینه آبونمان ماهیانه استفاده از این سرویس با سرعت ۱۲۸کیلوبیت برثانیه با طرح تعرفه پایه به همراه ۳ گیگابایت ترافیک رایگان ۱۵۰هزار ریال و با ترافیک نامحدود ۴۵۰هزار ریال است.

این تعرفه برای سرعت ۲۵۶ کیلوبیت بر ثانیه به همراه ۳ گیگابایت ترافیک رایگان ۲۹۰هزار ریال و با ترافیک نامحدود ۸۵۰هزار ریال است، هزینه آبونمان ماهیانه سرویس وایمکس ایرانسل با سرعت ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه با ۴ گیگابایت ترافیک رایگان ۳۵۰هزار ریال و با ترافیک نامحدود یک میلیون و ۲۰۰هزار ریال خواهد بود.

هزینه آبونمان ماهیانه این سرویس برای سرعت ۱ مگابیت بر ثانیه با طرح تعرفه پایه به همراه ۱۰ گیگابایت ترافیک رایگان ۸۰۰ هزار ریال و برای استفاده با ترافیک نامحدود دو میلیون ریال است. این تعرفه برای سرعت ۲ مگابیت برثانیه با ۲۰ گیگابایت ترافیک رایگان، یک میلیون ۴۰۰هزار ریال و با ترافیک نامحدود سه میلیون و ۶۰۰هزار ریال است.

گفتنی است امکان استفاده از ترافیک اضافه با تعرفه ۱۰۰ریال به ازای هر مگابایت به عنوان نرخ مصرف آزاد و یا خرید بسته های افزایشی ۱، ۲، ۳، ۵ و یا ۱۰ گیگابایتی برای تمامی مشترکین اعتباری و دائمی وایمکس ایرانسل فراهم شده است.

بر اساس این گزارش زمانی که میزان مصرف مشترک یکی از طرح‌های تعرفه پایه، بیش از میزان حجم اینترنت قابل دسترس در طرح تعرفه انتخابی وی باشد یا زمانی که وی احتمال می‌دهد در یک بازه زمانی نیاز به حجم بیشتری ترافیک خواهد داشت، می‌تواند میزان ترافیک طرح تعرفه پایه خود را با استفاده از بسته افزایشی، اضافه کند.

بنا بر اعلام در حال حاضر مودم‌های وایمکس ایرانسل در دو نوع داخلی و فضای باز عرضه می‌شوند که مودم‌های داخلی، با ابعادی کوچکتر و قابلیت نصب و کاربرد بسیار آسان، متناسب با فضای منزل و یا دفاتر کار کوچک طراحی شده‌اند، مودم فضای باز که در خارج از ساختمان نصب می‌گردد، به علت قدرت بالا در دریافت و ارسال امواج، برای مکان‌هایی که به علت فشردگی ساختمان‌ها، پیچیدگی ساخت و ساز و یا دلایل دیگر، فرکانس‌ها ضعیف‌تر است، طراحی شده و توصیه می‌شود.

بر اساس این گزارش درحال حاضر مودم داخلی ایرانسل با بهای یک میلیون و ۱۰۰هزار ریال و مودم فضای باز با بهای دو میلیون و ۲۰۰هزار ریال به متقاضیان عرضه می‌شود.


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس [email protected] برای ما ارسال فرمایید.
بهزاد دریکوند Iran (ISLAMIC Republic Of)
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|

در حال حاضر شبکه وایمکس دایر است
خواستم مودم بخرم و از این خدمات استفاده کنم

متشکرم

سلام چه زمانی وایمکس راه اندازی دراستان سیتان وبلوچستان

سلام خواستم بدونم درشهرهایی که وایمکس راه اندازی نشده است وایمکس کار میکند یا نه

می خاستم بدونم وایمکس کی در دزفول میاد؟

سلام خسته نباشید برای استان کرمان وشهرستانها مثل شهرستان بافت کی پوشش منطقه وایمکس دراین مناطق می اییمطالب پیشنهادی
  • دزان ان
  • بروز نت اخبار فناوری اطلاعات
  • سایت تحلیلی خبری دیدنا
  • تیم بسکتبال