لیلا حاتمی با لباس مستهجن با کدام مرد دست داد؟! + عکس و فیلم | شبکه خبری دز - Dez News Network
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین
پربازدید ها
کد خبر: 24477
تعداد نظرات: ۲۰ نظر
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۰ خرداد ۹۱ - ۲۳:۱۹

لیلا حاتمی با لباس مستهجن با کدام مرد دست داد؟! + عکس و فیلم

معاون اجتماعی ناجا در اظهاراتی عجیب امروز در حالی یکی از بازیگران سینمای ایران را متهم به پوشیدن لباس مستهجن در جشنواره کن کرده و درباره برخی مسائل حوزه سینما اظهارنظر کرده که به نظر می رسد وظیفه محوله به ایشان حوزه دیگری است و همان گونه که خود ایشان…

معاون اجتماعی ناجا در اظهاراتی عجیب امروز در حالی یکی از بازیگران سینمای ایران را متهم به پوشیدن لباس مستهجن در جشنواره کن کرده و درباره برخی مسائل حوزه سینما اظهارنظر کرده که به نظر می رسد وظیفه محوله به ایشان حوزه دیگری است و همان گونه که خود ایشان هم تاکید کرده، اعتقادی به کار پلیسی در حوزه هنر ندارد، پس بهتر است ایشان دست کم به به اعتقاد خودشان احترام گذاشته و به این حوزه که ده ها متولی دارد، ورود نکنند.
به گزارش شبکه خبری دز(دز ان ان) به نقل از بازتاب، معاون اجتماعی نیروی انتظامی در مراسم افتتاحیه باشگاه خبرنگاران پلیس و انجمن سینمایی پلیس در حالی که تاکید می کرد پلیس نمی خواهد در عرصه هنر وارد شود، خود مرزی که قائل شده بود را شکست و به عرصه فرهنگ و هنر که در عالی ترین سطوح کشور ده ها متولی دارد ورود کرد و اظهاراتش نشان داد واقعاً ورود نامتعارف نیروی انتظامی که وظیفه مشخصش تامین صددرصدی امنیت مردم است، به حوزه فرهنگ و به خصوص سینما تا چه حد می تواند حاشیه ساز باشد و تا چه میزان پلیس می بایست از این فضا فاصله بگیرد.
سردار بهمن کارگر در بخش هایی از اظهاراتش بدون ذکر نام لیلا حاتمی، بازیگر توانمند و اتفاقاً کم حاشیه سینمای ایران اظهار داشت: «اینکه هنرپیشه زنی در جشنواره‌ کن و یا دیگر جشنواره‌ها با یک لباس بد و مستهجن و حجاب نامناسب ظاهر شود و با مرد نامحرم دست بدهد، الگو می‌شود و این رفتار کجای انقلابی است که ما انجام داده‌ایم. چطور سینماگران در این مورد اعتراضی نمی‌کنند، اما وقتی یکی از هنرپیشگان مدت قبل نسبت به هنرمندان زن انتقاد کرد، همه صدایشان درآمد؟! ما در سینما نقشی نداریم، اما در حال حاضر این زن با این چهره ظاهر شده و چرا سینماگران صدایشان بلند نمی‌شود؟ و بعد ما می‌خواهیم زنان و دختران ما از چه کسی الگو بگیرند و این افراد آزادانه بگردند.»
این مقام انتظامی که احتمالا حضور ده ها بازیگر کاملاً بی حجاب ایرانی را در جشنوراه های خارجی ندیده و علی الظاهر نخستین بار حضور لیلا حاتمی را در این یک رویداد شاهد بوده که آن هم با استفاده از حجاب بوده، بخش دیگری از گفته هایش را به این بازیگر اختصاص داد و گفت: «دکتر حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جوانی مومن، متعهد و بسیجی است و واقعا باید با این وضعیت برخورد کنند. واقعا تعجب کردم و باعث تاسف است که یک هنرپیشه زن ایرانی برای آنکه در جشنواره‌های خارجی قبولش کنند، چنین وضعیتی داشته اما بازیگر زن بوسنیایی که در غرب اروپا است، با حجاب ظاهر شود. ما مخالف این وضعیت هستیم و باید جلوگیری شود.»
کارگر البته همانگونه که در جملات فوق تاکید کرده ناجا نقشی در سینما ندارد، در ادامه نیز با بیان اینکه پلیس موافق به انجام کار امنیتی و انتظامی در عرصه هنر نیست، گفت: «کار هنر را باید به دست هنرمندان سپرد، اما با استدلال و با تکیه بر منطق و قانون.» اما بر خلاف این اظهارات در خصوص مسائل مختلف حوزه هنر همچون شیوه عمل اهالی این حوزه و حتی نوع پوشش یک بازیگر در جشنواره ای خارجی که جزو جزئی ترین مسائل فرهنگی است نیز اظهارنظر کرد که طبیعتاً با گفتار این مسئول محترم مبنی بر اینکه پذیرفته اند نقشی در سینما ندارند و نباید در این حوزه کار امنیتی و انتظامی انجام داد در تناقض است که اگر چنین اعتقادی وجود دارد، در مملکتی که ده ها نهاد عالی فرهنگی است چه لزومی دارد معاون اجتماعی ناجا در مقام اظهارنظر و تعیین خط مشی درباره حوزه سینما یا هنر بپردازد.
اظهارات کارگر اما صرفاً به لحاظ بیان مشکل نداشت که به لحاظ محتوایی نیز محل اشکال بود و در طرح موضوع لیلا حاتمی که بدون ذکر نام ذکر شد نیز شاهد طرح یک تهمت به این زن بازیگر بودیم و این مسئله احتمالاً به اطلاعات اشتباهی برمی گردد که به این مقام محترم ناجا داده اند که همین مسئله بیشتر لزوم حفظ حریم حوزه انتظامی و حوزه هنری که هریک متولیان خاص خود را داشته و هریک تخصص کاملاً جدایی با دنیایی از اطلاعات متفاوت است را ضروری می سازد.
معاون اجتماعی ناجا عنوان کرده، لباس بازیگر زن ایرانی در این جشنواره بد و مستهجن بوده است که این موضوع رسماً اتهام فاقد صحت بوده است.
بی شک آنهایی که پیگیر اخبار حضور ده ها بازیگر زن سینمای در طول بیش از دو دهه اخیر در جشنواره های بین المللی بوده اند، اذعان دارند پوشش لیلا حاتمی یکی از پوشیده ترین حجاب ها در میان بازیگران زنی است که در اکثر این رویدادها حاضر شده اند و این مربوط به کن ۲۰۱۲ نیز نمی شود و در رویدادهای پیشین نیز حاتمی ضمن حفظ پوشش و عدم برهنگی، حجاب را نیز به شکلی رعایت کرد که نه غیراسلامی باشد و نه یادآور تصویر عامی باشد که رسانه های غربی از زنان ایران و مشابه زنان افغانی و عربستانی نزد افکارعمومی شان ساخته اند. بنابراین اینکه در میان این همه بازیگر اتفاقاً به بازیگری حمله شود که تحت تاثیر جو این جشنواره ها پوشش برهنه انتخاب نکرد، اتفاق عجیبی است. در واقع هرچند نمی توان گفت او حجاب کامل شرعی را رعایت کرده بود، اما چیزی از حجاب متعارف بازیگران در داخل ایران کم نداشت.
همچنین لفظ “مستهجن” نیز تعریف قانونی دارد که «محتوای مستهجن به تصویر، صوت یا متن واقعی یا غیرواقعی اطلاق می‎شود که بیان گر برهنگی کامل زن یا مرد یا اندام تناسلی یا آمیزش یا عمل جنسی انسان است.» و بنابر این لباس مستهجن نیز می بایست در برگیرنده تعریف مشابهی یعنی برهنگی کامل یا برهنگی … باشد که طبیعتاً این مسئله برای این بازیگر صادق نیست و حداکثر لفظ مبتذل می توانست صادق باشد که آن هم درباره این زن پوشیده در قیاس با بسیاری از بازیگران زن ایرانی بی انصافی است و بکارگیری بی محابایش توسط اشخاص معمولی برای هر مسئله ای قابل پذیرش است اما اینکه یک مسوول که کوچک ترین عمل و اظهارنظرش می بایست بر اساس قانون باشد، چنین لفظی را بدون درنظر گرفتن عواقبش نثار یک زن کند، جای تامل دارد.
از سوی دیگر ایشان عنوان کرده، لیلا حاتمی در این مراسم دست داده که باز هم به نظر می رسد به اطلاعات اشتباهی بازگردد که به این مقام انتظامی داده شده، چرا که آنچه در فیلم های منتشره از این جشنواره اعم از فرش قرمز یا اختتامیه که دو برنامه حضور این بازیگر کشور مان بوده قابل مشاهده بود، رعایت تمامی این مسائل است، تا جایی که در مراسم اختتامیه جشنواره کن ۲۰۱۲ که برای اهدای جایزه بزرگ این جشنواره روی صحنه آمد نیز پس از اهدای جایزه به ماتئو گارونه روی سن، از این سینماگر فاصله گرفت و این سینماگر نیز متوجه شد با یک زن مسلمان طرف است و شادی های معمول پس از گرفتن جایزه را فاکتور گرفت.
حاتمی حتی زمانی که به فرانسوی سلیس پیام جایزه بزرگ کن را می خواند نیز حرف بدی نزد که مشمول چنین موضع گیری شود و به همین دلیل چنین واکنشی نسبت به پوشش یک بازیگر و آن هم بازیگری که پس از رفتارهای ناهنجار چند بازیگر در جشنواره های خارجی، حجاب را رعایت کرده، عملی غیرقابل باور تلقی می شود.
حاتمی در اختتامیه کن ۲۰۱۲ پس از حضور با پوشش بر روی صحنه عنوان کرد: «جایزۀ بزرگ یک راه گریز و یک طریق سفر است. جایزۀ بزرگ ما را همراه با خود به آن سوی سینما می برد. به یک دنیای بدون مرز، بدون اسارت، و بدون مانع. این جایزه در سال‌های قبل ما را به بورکینافاسو، کرۀ جنوبی، مجارستان، گرجستان، سوئد، یونان، فنلاند و… برده و با نمایش چهره‌ای دیگر از سینما شگفت‌زده‌مان کرده است. امسال جایزۀ بزرگ ما را می برد به…» برنیس بژو (مجری مراسم اختتامیه): «آقای رئیس هیأت داوران نام برنده را اعلام کنند.»، «نانی مورتی (رئیس هیأت داوران): جایزۀ بزرگ تقدیم می شود به فیلم واقعیت از ماتئو گارونه.» و در سپس ماتئو گارونه روی سن پس از حضور روی سن و دریافت جایزه از حاتمی گفت: « ممنون. از جشنواره برای انتخاب واقعیت ممنونم. از هیأت داوران هم تشکر می‌کنم. همچنین از همۀ همکارانم در این فیلم، بازیگران و تهیه‌کنندگان.»
در نیت خوب سردار کارگر و امثال ایشان حرفی نیست و درست است که اگر هنرپیشگان پوشش مناسبی داشته باشند، الگودهی موثری می توانند داشته باشند؛ اما اگر معاون اجتماعی ناجا وقت دارند، بد نیست سری به شبکه های اجتماعی بزنند که در همین چند ساعت تا چه میزان حرفهای امروزشان را سوژه کرده اند و در واقع ایشان با حرفهایشان چه قدر تاثیرگذاری مثبت یا منفی داشته اند!

http://www.deznn.com/wp-content/uploads/2012/06/hatami.flv

حضور پوشیده حاتمی در اکثر جشنواره ها مسبوق به سابقه است؛ با فرهادی در جشنواره برلین
دو پوشش لیلا حاتمی در فرش قرمزهای افتتاحیه و اختتامیه جشنواره کن 2012

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس [email protected] برای ما ارسال فرمایید.

حالا شما هم زیاد نمیخاد از این بازیگرا دفاع کنی

چیه؟لباسش تحریکت میکنه؟

شما ها چقدر ضایع هستین که این لبا سو ضایع می دونید و تصویر را شطرنجی کردین

خاک بر اون سر کمبود دارت کنن که به این میگی مستهجن

بنظر من این قضیه باید از طریق اینترپل،سازمان ملل،شورای امنیت،پیمان ناتو،پیمان ورشو،دادگاه بین المللی جنایات جنگی لاهه و سایر نهادهای بین المللی پیگری بشه!
میگم چطوره تظاهرات راه بندازیم؟! ها؟ نظرتون چیه؟

لباسش زیبا بود ولی مستهجن نبود

اقای *** و *** خیلی خرید.
این هنر انقلابیه ؟ خاک توسرتون خجالت بکشید روتون هست برید شهید آباد.
مگه اسلام نمی گه فقط وجه و کفین در معرض دید باشه اشکال نداره .مگه جشنواره اسکار رو ندیدین که خانم با چه وضعی است موهاش کاملا بیرونه .

گرچه صحبت هاتون ارزش پاسخ دادن نداشت چون در ابتدای کلام سطح تربیتی خود و خانواده ی محترمتان را مشخص نمودید.
جهت اطلاع، جشنواره اسکار در مملکت اسلامی ما برگزار نشده که ایشون ملزم به داشتن حجاب باشند،بلکه هزاران کیلومتر دورتر از این مرز و بوم اسلامی بوده اند در جایی که ون گشت ارشادی حضور نداشته پس لطفا گزافه گویی نفرمائید!

آقای ۱۱۱۱ چتونه؟ حالا عصبانی می شید؟ ادب هم بد نیست.
چه ربطی داره به سیزده به در.حالا چرا خودتو میکشی واسه بیرون بودن موهاش ؟

نام خود را وارد كنيد... Iran (ISLAMIC Republic Of)
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|

برات متاسفم قرون وسطایی .

چقد ماء دب ، جناب ۱۱۱۱۱ کمی تفکر روی حرف زدن هم جزی از ادبه،خوش اخلاق…

تو که خیلی مسلمونی، چرا اسکار نگاه می‌کنی که موهای نامحرم رو ببینی؟؟!!!

تمام عقب ماندگی مملکت ما از بی سوادی، تحجر، تعصب بی جا و جهل امثال شماهاست…

به امید فردایی بهتر برای ایران…

با این عکس الان سایت دز ان ان فیلتر میشه
دی

بیخود به هم بد وبیراه نگین به نظر من تو این قضایای پیش آمده بین نیروی انتظامی و سایر ارگان ها با هنرمندان، اشتباه از هر دو طرف بوده و نباید صرفا رو همین قضیه ی گفته شده متمرکز شد بلکه این موضوع ریشش در سالهای خیلی پیش از اینه با اینکه من حجاب خانم حاتمی رو بسیار مناسب برای یک جشنواره بین المللی می بینم(چون وجه ی خیلی خوبی از حجاب رو به نمایش میزاره) ولی نباید سطحی نگر باشیم متاسفانه بعضی از به اصطلاح هنرمندا هیچ قید و بندی ندارن و هیچ احترامی برای این نظام و آرمان های اون قائل نیستن و مدام این آرمان ها رو به سخره میگرن (جشن های خانه سینما رو در سال های قبل بیاد بیارید) . الان هم مگه کی جلوشون رو گرفته؟ اینا که هر جا میخوان میرن و هرچی میخوان میپوشن،بدبختیش واسه ماست که بخاطر رفتار اونا مدام به هم بدوبیراه میگیم…

واقعا راست میگی لباسش مستهجنه.خجالت هم نمیکشه.
پس این برادران گشت ارشاد جشنواره کن کجا هستن؟چرا بش گیر نمیدن بندازنش تو ون. تا اصغر فرهادی نیاد براش تعهد نده آزادش نکنن(کمتر اصغر فرهادی قبول نیست چون جرمش سنگینه).
اخه با این لباساش باعث گرسنگی تو افریقا / کشتار سربرنیتسا / زورگویی / تورم / فقر / زلزله در نقاط مختلف دنیا/ از همه بدتر این گردو غبارهای اخیر تو خوزستان شده.
تازه ابرو مارو هم اونجا برده.کلی از مردم همیشه در صحنه اون منطقه بخاطر این لباسای مستهجن اونجا تجمع کردن

اوه خدای من چه جنایتی چه افتضاحی از این بدتر نمیشه.پس کجان این برادران گشت ارشاد بیان ارشادش کنن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!بابا مگه چی پوشیده هی میگین مستهجن؟؟اونجا اینجوره برای کسی هم تازگی نداره و عادیه.برادر های نا محرم نگاه نکنن.

دوستان اول معنی کلمه مستهجه را بدانند بعد ازش استفاده کنند

اون نظر درست و حسابی رو که سانسور کردی معلوم شد شخص شخیص مدیر سایت به لیلا حاتمی نظر داره و احساساتی نسبت بهش خبر رفته.
بزن اون عکسایی رو که بهت لینک دادم…بزن اگه ریگ تو کفشت نیست….

واااااااااااااااای عجب فضاحتی ؟ این مشکل حتی از ورود ریزگردها هم بدتره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ریزگردها رو ول کنید به این مشکل برسید

۱٫ ما باید تکلیف خودمون روشن کنیم. اسلام آری یا نه؟ اگه مسلمونیم پس باید بپذیریم که حجاب جزء اصول مسلم دینمونه.
۲٫ ما نباید مسائل با هم قاطی کنیم. اینکه مشکل فقر و گرسنگی و … وجود داره درست، اما الان موضوع اینه که آیا حجاب ایشان مناسب یک خانم مسلمان هست یا خیر؟ نمیشه گفت چون دردنیا فقر و گرسنگی هست پس ایشون می تونه لباسی بپوشه که با موازین دینی سازگار نیست! به طور کلی قاطی کردن مسائل ناشی از ضعف منطق شخص و نداشتن دلایل کافیه.مطالب پیشنهادی
  • تیم بسکتبال
  • سایت تحلیلی خبری دیدنا
  • دزان ان
  • بروز نت اخبار فناوری اطلاعات